Jak usunąć kamień z baterii łazienkowej? Poznaj ten sprawdzony sposób

Kamień na baterii łazienkowej i kuchennej to problem większości z nas. Pokazujemy, jak za pomocą domowego, ekologicznego sposobu pozbyć się kamienia z baterii.
 • Kamień na baterii w łazience

  Armatura łazienkowa i kuchenna w naszych domach ciągle narażona jest na kontakt z twardą wodą. A efektem tego jest osadzający się na niej kamień.

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Bateria łazienkowa - usuwanie kamienia cytyną

  Wykorzystanie cytryny to jeden z ekologicznych sposobów usuwania kamienia. Jego stosowanie jest bardzo skuteczne i nie niszczy armatury. Co więcej jest bezpieczne dla naszego zdrowia i nie powoduje podrażnień skóry.

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Cytryna usuwa kamień z baterii

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Czyszczenie baterii łazienkowej

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Czysta bateria łazinkowa

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Bateria łazienkowa po usunięciu kamienia

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Bateria łazienkowa bez kamienia

  Taki efekt uzyskaliśmy czyszcząc osad kamienny połówką cytryny.

  Magdalena Kmita-Kulesza

Większość z nas zastanawia się, jak wyczyścić osad z kamienia, który ciągle pojawia się na bateriach łazienkowych i kuchennych. Postanowiliśmy sprawdzić jeden z ekologicznych sposobów na prządki. Wykorzystaliśmy w tym celu połówkę cytryny. Efekt w pełni nas zadowolił. Krok po kroku pokazaliśmy to na powyższych zdjęciach.

Dowiedz się: Jak wyczyścić przypalony garnek lub patelnię

Jak usunąć kamień z baterii łazienkowej?

Przygotuj połówkę cytryny (może być taka, z której wcześniej wyciskałeś sok). Intensywnie natrzyj nią kamienne osady znajdujące się na baterii. Odczekaj minimum kilka minut. Weź papierowy ręcznik i przetrzyj nim baterię. Następnie bieżącą wodą zmyj z armatury sok (i fragmenty miąższu) z cytryny. 

Tak umytą baterię wystarczy już tylko wytrzeć na sucho i ewentualnie wypolerować miękką ściereczką. Efekt murowany! Bateria lśni, a na naszej skórze nie ma podrażnień, jak po zastosowaniu środków chemicznych do usuwania kamienia.

Polecamy poradnik: Jak usunąć osady z mydła w łazience 

Autor: Magdalena Kmita-Kulesza
0komentarzy