Jak pomalować trudne, metalowe podłoże? Zdradzamy sekret fachowców

Powierzchnie metalowe, wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, szybko ulegają korozji i wymagają powtórnego malowania. Fachowcy mają jednak sposób na ten problem.
  • Jak pomalować trudne, metalowe podłoże? Dekoral zdradza sekret fachowców

    Bondex

Podłoża stalowe i żeliwne, podobnie jak inne metale, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed deszczem, wilgocią i słońcem. Zazwyczaj dobrej jakości emalia potrafi skutecznie rozwiązać tego rodzaju problem. Jednak w niektórych przypadkach nawet i ona może okazać się niewystarczająca. Dzieje się tak m.in. w terenach miejskich i przemysłowych, w których zanieczyszczone powietrze – a czasem także kwaśne deszcze - zdecydowanie przyspiesza proces korozji metalu.

Zobacz również: Jak przygotować podłoże w ogrodzie na cały sezon (ZDJĘCIA) 

Podobnie na obszarach, gdzie występują działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (wysoka wilgotność, duża liczba opadów, wysokie różnice temperatur) mamy do czynienia z szybszą degradacją powłok malarskich, a w efekcie również i korozją.

Fachowcy w takich przypadkach sięgają po rozwiązanie systemowe i łączą podkład antykorozyjny z emalią. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy także my skorzystali z ich metody. Pierwszy produkt służy do gruntowania metalu oraz uzyskania trwałej bariery antykorozyjnej. Drugi zaś tworzy warstwę finalną, która wyróżnia się elastycznością, odpornością na uderzenia oraz dodatkową ochroną antykorozyjną. Połączenie podkładu antykorozyjnego z emalią daje w efekcie wyjątkową trwałą powłokę, która z powodzeniem sprawdzi się nawet w przypadku bardzo trudnych podłoży.

To też cię zainteresuje: Techniczne nowiny - prosty w konstrukcji taras wentylowany (ZDJĘCIA) 

Zrób to sam

Przed aplikacją pierwszej warstwy należy dokładnie oczyścić metal, usuwając zabrudzenia, ślady rdzy oraz stare, luźne powłoki. Na przygotowane podłoże nakładamy 2 warstwy podkładu antykorozyjnego. Następnie po wyschnięciu gruntu przystępujemy do aplikacji emalii, np. tej od Dekoral – w przypadku agresywnego środowiska nanosimy 2 warstwy produktu. Po zakończeniu prac nie zapominajmy o umyciu narzędzi za pomocą rozcieńczalnika. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Dekoral
0komentarzy