Dekoracje z bawełnianego sznurka. Jak je robić (WIDEO)

Z bawełnianego sznurka można wykonać piękne dekoracje i ozdoby do mieszkania. Zobacz, jak samemu zrobić cuda z bawełnianego sznurka wykorzystując technikę sznurkowania i szydełkowania.
 • Sznurkowy kosz na zabawki

  Kosz na zabawki wykonany ze sznurka jest bardzo praktyczny i panuje nie tylko do pokoju dziecka. Własnoręcznie wykonany kosz ze sznurka w kolorze pasującym do aranżacji pomoże nam utrzymać porządek również w pokoju dziennym, w którym dzieci urządzają sobie bawialnię.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Ozdoby wyszydełkowane z bawełnianego sznurka

  Bawełniany sznurek można wykorzystać zarówno w technice szydełkowania, jak i w technice makramy - sznurkowej. Dekoracje wykonane jedną i drugą metodą mogą pięknie przystroić wnętrza.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Abażur ze sznurka

  Techniką makramy można wykonać wiele wspaniałych rzeczy, na przykład abażur.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Dekoracje sznurkowe

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Podkładki pod szklanki wykonane ze sznurka

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Sznurkowe dekoracje w aranżacji mieszkania

  Dzień Dobry TVN/x-news

Bawełniany sznurek to bardzo wdzięczny materiał do własnoręcznego wykonywania ozdób i dekoracji. Blogerki – Iwona Janiak i Marta Zakrzewska, pokazują, co można wykonać ze sznurka. Jedna z nich robi dekoracje metodą sznurkowania, czyli techniką makramy, a druga – szydełkowania.  Obie jednak przekonują, że takie prace ręczne to idealny sposób na relaks, a do tego każda własnoręcznie wykonana ozdoba to duża satysfakcja. To również świetny pomysł na zrobienie wspaniałych upominków dla bliskich z okazji zbliżających się świąt.

Polecamy również poradnik: Jak zrobić na drutach dodatki do mieszkania (WIDEO)

Zobacz, jak zrobić ze sznurka abażury, poduszki, kosze na zabawki, osłonki na doniczki i inne dekoracje.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Oczywiście sznurek bawełniany można zastąpić innym materiałem. W technice makramy przedmioty robi się również z nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych.

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy