Co zrobić, by ubrania nie spadały z wieszaka (WIDEO)

Ubrania spadające z wieszaka to zmora. Poznaj genialny i prosty sposób na to, by ciągle spadające ubrania przestały być problemem.
  • Wieszak na obrania

    Jeśli ubranie jest śliskie, a wieszak gładki (drewniany, z plastiku lub aluminiowy), to będzie ono z niego spadać. Polecamy kilka domowych sposobów na to, jak temu zaradzić.

    Ksenia Chernaya z Pexels

Masz problem z ubraniami, które ciągle spadają z wieszaków? Jest prosty sposób, by temu zaradzić. By rozwiązać problem choćby spadających z wieszaków koszul i sukienek, wystarczy tylko kilka gumek recepturek. Zobacz, jak to działa.

DIY, czyli genialnie prosty sposób na ubrania spadające z wieszaków 

Źródło: Agencja TVN/x-news

Gumowa uszczelka na wieszaku

Bardziej estetycznym, ale wymagającym od nas więcej pracy sposobem, jest zastosowanie zamiast gumek, gumowych samoprzylepnych uszczelek okiennych. Na brzegi oczyszczonego z kurzu wieszaka naklejamy kilkucentymetrowe odcinki uszczelki i gotowe. 

Przeczytaj poradnik: Jak prać, prasować i przechowywać ubrania 

Sznurek i po kłopocie z ubraniami spadającymi z wieszaka

Drewniane lub plastikowe wieszaki możemy również opleść sznurkiem z juty lub konopi. Dzięki temu, że mają one szorstką fakturę, ubrania nie będą się zsuwać z wieszaka.

Warto również korzystać z tego, że niektóre ubrania (bluzki, sukienki, spódnice) mają tasiemki, które zahacza się na wieszaku. Wtedy ubrania nie spadają. Musimy jednak zwrócić uwagę na samą konstrukcję wieszaków – powinny mieć miejsce (wgłębienia lub małe wypustki, haczyki) do zaczepienia tych tasiemek.

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Andrzej Pisula Czy Burmistrz Andrzej Pisula nienawidzi Zydów? -- https://www.facebook.com/andrzej.pisula.kazimierzdolny/
LorenAstef, 03.09.2018, 03:16