Urządzenia, które oszczędzają czas przy wykonywaniu prac domowych

Gadżety, które oszczędzają czas podczas sprzątania i gotowania prezentuje Magdalena Tacik, prowadząca program "Musisz to mieć". Zobacz, jaki automatyczny odkurzacz i mop sprawdzają się najlepiej.
 • Prasowanie koszuli parownicą

  Parownice do ubrań (tzw. steamery) przydają się szczególnie w sytuacjach, gdy chcemy szybko ubranie lub którejś części garderoby nie można prasować żelazkiem.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Automatyczny odkurzacz

  Odkurzaczem automatycznym można sterować za pomocą smartfona.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Wykrawacz do ananasa

  To swojego rodzaju drylownica do wykrawania ananasa, dzięki której w łatwy sposób pozbywamy się twardego środka.

  Dzień Dobry TVN/x-news

Na rynku jest wiele urządzeń i gadżetów ułatwiających nam życie. Jednym z nowoczesnych rozwiązań, które przyspieszają sprzątanie są automatyczne odkurzacze. Choć znane są od lat, to cięgle są udoskonalane. Ich największą zaletą jest to, że mogą pracować i odkurzać, gdy nie ma nas w domu. Odkurzające roboty mają napęd akumulatorowy, więc działają bezprzewodowo. Jedynie do ładowania podjeżdżają do stacji dokującej, z którą się łączą, by się naładować i być zawsze w gotowości do pracy. Robot sprzątający sam porusza się po mieszkaniu i uczy się go, by odkurzać coraz lepiej. 

 Polecamy poradnik: Jak pozbyć się much z mieszkania

Zobacz wybrane gadżety, które oszczędzają nasz czas 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Sprzętem bardzo pomocnym może okazać się parownica do ubrań. Okazuje się ona szczególnie pożyteczna, gdy szkoda nam czasu na rozkładanie i składanie deski do prasowania, a chcemy odświeżyć i wyprostować ubranie. Parownice są dostępne w wersji ręcznej (z małym pojemnikiem na wodę) i stojącej (z większym pojemnikiem). 

Prezenterka mówi również o innych praktycznych rzeczach: mopie z pojemnikiem na płyn do spryskiwania zabrudzonej powierzchni, wykrawacz do ananasa oraz pojemnik do szybkiego przygotowania ciepłego wkładu do kanapki.

 Warto przeczytać: Plusy i minusy różnych mopów 

Autor: redakcja.regiodom
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

posiadam mopa parowego Ariete i polecam bo świetnie się nim sprząta, zupełnie bez wysiłku
Kacha, 22.07.2019, 15:21