Ocet w domowych porządkach. Co wyczyścisz octem? (WIDEO)

Jak sprzątać dom używając octu zamiast środków chemicznych? Na to pytanie odpowiada blogerka, Ewa Kozioł. Zobacz, jak ekologicznie posprzątać mieszkanie przed świętami
  • Ocet w domowych porządkach

    Pół litra octu spirytusowego kosztuje raptem 2 złote, a może zdziałać wiele w domowych porządkach. Zobacz, które z detergentów możesz zastąpić octem. Usuniesz nim m.in. kamień w łazience, brzydki zapach z naczyń i butelek oraz zdezynfekujesz toaletę.

    Magdalena Kmita-Kulesza

Zwykły ocet spirytusowy jest bardzo skuteczny w domowych porządkach. – Amerykańskie stowarzyszenie mikrobiologów stwierdziło, że ocet jest tak skuteczny, że potrafi unicestwić pałeczki grypy i prątki gruźlicy. Tak samo jest niesamowicie skuteczny w walce z salmonellą, czy niektórymi szczepami Escherichia coli – mówi blogerka, Ewa Kozioł. Dlatego warto używać go zamiast różnego rodzaju detergentów, które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

 Polecamy poradnik: Jak ekologicznie posprzątać mieszkanie

Do czego warto wykorzystywać ocet? Można użyć go na przykład do zrobienia płynu do czyszczenia i odkażania desek do krojenia. Sprawdzi się również do mycia butelek dla dzieci, by pozbyć się zapachów, którymi przechodzi tworzywo. Stosując ocet i wrzątek pozbędziemy się też spalenizny z rusztu z piekarnika. A w połączeniu z sodą oczyszczoną ocet udrożni odpływ w umywalce.

Ekspertka pokazuje również, jak z wykorzystaniem octu i oliwy ewentualnie oleju lnianego lub konopnego, zrobić krem do pielęgnacji i polerowania mebli drewnianych.

 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Nie powinniśmy obawiać się nieprzyjemnego zapachu, który wydziela ocet, ponieważ ten szybko wietrzeje. Jeśli jest on dla nas aż tak nieprzyjemny, że odstręcza nas od stosowania octu w domowych porządkach, możemy zastosować olejki eteryczne.

 Dowiedz się: Co to jest ocet balsamiczny


 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy