Nowoczesne sposoby na zabezpieczenie domu przed złodziejami (WIDEO)

Radzimy, co zrobić, by mieć pewność, że dom lub mieszkanie są bezpieczne, gdy wyjeżdżamy na urlop. Zobacz, jak skutecznie uchronić się przed złodziejem.
  • Dom zabezpieczony przed włamaniem

    Mówi się, że najlepszą ochroną domu podczas naszej nieobecności jest czujny sąsiad, który obserwuje, czy na posesji nie kręci się ktoś podejrzany. Pamiętajmy jednak, że nasi znajomi nie są w stanie stale monitorować tego, co dzieje się na naszym podwórku.

    123RF

Czy nowoczesne sposoby na zabezpieczenie domu lub mieszkania przed złodziejami są kosztowne? – Podstawowe systemy GSM do monitoringu kosztują już około 300–400 złotych – wyjaśnia ekspert Radosław Kuduk. Tłumaczy również, gdzie można zamontować monitoring i podsłuch tak, żeby był zupełnie niewidoczny dla złodzieja.

Przeczytaj: Systemy alarmowe, specjalne okna, drzwi i bramy, by ochronić dom przed włamaniem 

Najłatwiej ochronimy nasz dobytek instalując kamerę, która rejestruje to, co dzieje się w domu i na posesji. Pamiętajmy jednak, że włamywacz widząc urządzenie może je zniszczyć i pozbawić nas możliwości obserwacji tego, co się dzieje w domu. Z tego powodu warto wybrać kamery instalowane w urządzeniach codziennego użytku. Nie będą one wzbudzać podejrzeń. Najczęściej stosowanymi w tego typu sytuacjach urządzeniami są kamery w radiu, budziku, wizjerze, czujce dymu itp. Kamery aktywują się po wykryciu ruchu i zapisują dane na karcie pamięci. Te bardziej zaawansowane mogą łączyć się z Internetem za pomocą sieci WiFi w budynku i właściciel ma możliwość podglądu na żywo czy pobierania wcześniej zarejestrowanych zdarzeń za pomocą dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. 

Źródło: Studio Active / TVN Meteo Active/x-news 

Dowiedz się: Jak samemu zrobić prosty monitoring domu lub mieszkania 

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Ciekawym sposobem jest system Blueanker i małe nadajniki beacony, które umieszczamy w domu na cennych rzeczach. W momencie kradzieży na nasz telefon przychodzi ostrzeżenie.
prassa, 20.01.2016, 19:25
Zasada jest prosta, za pomocą zaprogramowanych beaconów, Blueanker pozwala sprawować kontrolę nad cennymi przedmiotami i przesyła sygnał alarmowy na smartfony z odpowiednią aplikacją, jeśli oczywiście nadejdzie taka potrzeba.Wystarczy jedynie pobrać i uruchomić bezpłatną aplikację społecznościową oraz przyczepić beacon na rzecz, na której bezpieczeństwie nam zależy. Poza tym inni użytkownicy systemu będą mogli pomóc nam śledzić zgubę za pomocą sieci społecznościowej.
daxa, 27.04.2016, 11:11