Nietypowe zastosowanie pasty do zębów - 15 zadziwiających sposobów

Pasta do zębów sprawdzi się przy domowych porządkach! Idealnie doczyści zlew i baterie. Będą błyszczały, jak nowe. To niejedyne, nietypowe zastosowanie pasty do zębów. O innych też piszemy.
  • Zastosowanie pasty do zębów

    Niektóre nietypowe zastosowania pasty do zębów pewnie dziwią, ale czasem warto wykorzystać pastę w mniej standardowy sposób.

    PublicDomainPictures (Pixabay.com)

Ochrona i pielęgnacja zębów oraz dziąseł to podstawowa rola pasty do zębów. Pokazujemy też to inne, niestandardowe jej działanie.

Złoto i srebro jak nowe

Istnieją specjalne środki do czyszczenia i polerowania biżuterii. Istnieje również pasta do zębów, która posiada te same właściwości czyszczące. Kolczyki, łańcuszki czy wisiorki wystarczy umyć pastą i starą szczoteczką do zębów, a potem wytrzeć. Biżuteria będzie lśniła. Sztućce też odzyskają dawny blask, jeśli przeczyścimy je pastą do zębów.

 Polecamy również: Porządki z wykorzystaniem octu

Plamy na materiale

Wylany sok na obrusie, sos pomidorowy albo atrament na serwecie, farbki na koszulce albo szminka na kołnierzu nie będą już problemem, jeżeli zabrudzone miejsca delikatnie przetrzemy pastą do zębów i wypierzemy w normalnym proszku. Pasta powinna zadziałać jak odplamiacz.

Zaparowane okulary i lustro

Problem ze szkieł okularów zniknie, gdy – chociaż to dziwnie brzmi - od wewnętrznej strony przetrzemy je delikatnie pastą do zębów i wypłuczemy. Podobnie czyści się zaparowane lustro w łazience.

Szybka od telefonu jak z salonu

Gdy na wyświetlaczu pojawiły się rysy, będą mniej widoczne, jeżeli spróbujemy je wyczyścić pastą do zębów, potem wytrzemy i wypolerujemy.

 Warto zobaczyć: Domowe porządki z wykorzystaniem szczoteczki do zębów 

Rysy na stopie żelazka

Jeżeli stopa żelazka jest przypalona i pojawiły się na jej powierzchni zarysowania, warto je posmarować pastą do zębów, wypastować i wytrzeć. Zabieg ten będzie niejako ochroną przed dalszymi uszkodzeniami mechanicznymi powłoki żelazka.

Pasta na ścianę

Pasta do zębów usunie nie tylko ślady kredki na ścianie, ale również zamaskuje drobne niedoskonałości białej ściany. Małe dziurki czy nierówności znikną, gdy wypełnimy je albo wyrównamy pastą nałożoną na gąbkę i pozostawimy do wyschnięcia.

Plamy po farbowaniu włosów

Nie ma się co przejmować, jeżeli przy farbowaniu włosów tu i ówdzie farba została na czole lub skroniach. Gdy przetrzemy je pastą do zębów, szybko znikną.

Brzydki zapach precz od rąk

Gdy ręce przesiąkły wonią mięsa, ryb, cebuli, octu albo innymi nieprzyjemnymi kuchennymi zapachami, warto je umyć wodą z dodatkiem pasty do zębów, a potem jeszcze zwykłym mydłem. Brzydki zapach raz, dwa zniknie. Pasta sprawdzi się także w przypadku, gdy pobrudzimy się smarami albo smołą.

Przebarwienia na paznokciach

Kto ma przebarwienia na paznokciach, niech także sięgnie po pastę do zębów. Zadziała ona jak odżywka do paznokci i nada im zdrowy, świeży wygląd.

Rysy na płycie CD

Porysowana płyta CD znowu zacznie działać, jeżeli potraktujemy ją pastą do zębów. Ta bowiem spowoduje, że rysy znikną.

Pożółkłe podeszwy

Jeśli w butach, np. sportowych, białe podeszwy zżółkły, można je odświeżyć i doprowadzić do pierwotnego koloru, szorując pastą do zębów. Pasta do zębów wyręczy pastę do butów, gdy chcemy odświeżyć skórzane obuwie.

 Przeczytaj: Nietypowe zastosowania sody oczyszczonej w domu 

Czyste lampy samochodowe

Idąc do samochodu, też czasami warto wziąć pastę do zębów. Przyda się ona przy czyszczeniu reflektorów. Po wytarciu będą świeciły jak nowe.

Ukąszenie komara

Niekiedy pasta do zębów działa niczym kojący balsam. Miejsce po ukąszeniu komara nie będzie tak swędziało i nie zrobi się czerwone, jeśli posmarujemy je pastą do zębów i zaschniętą pozostawimy np. na noc.

 Warto wiedzieć: Zastosowanie WD-40 w domu 

Żegnaj opryszczko

Skoro czujesz, że na wardze robi ci się opryszczka, a nie masz maści, posmaruj swędzące miejsce pastą do zębów. Wirusowe pęcherzyki nie rozwiną się, a przynajmniej nie aż tak bardzo. Pasta do zębów wysusza też pryszcze. Wystarczy punktowo potraktować je pastą. 

Autor: Sławomir Bobbe
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

stosuję też pastę do zębów do butów - działa!
spokojny, 17.11.2016, 11:35
To żart jest chyba?
bAŚKA, 24.11.2016, 13:29