Muszki owocówki – skąd się biorą i jak z nimi walczyć (WIDEO)

Muszki owocówki są natrętne, a do tego trudno się ich pozbyć. Zobacz, jak radzić sobie z uciążliwymi muszkami owocówkami. Blogerka Kinga Petrus pokazuje pomysły na pułapki na te insekty.
  • Muszki owocówki - jak z nimi walczyć?

    Muszki owocówki uwielbiają drożdże zawarte w fermentujących sokach owocowych. Pamiętajmy jednak, że te małe owady żywią się nie tylko resztkami rozkładających się owoców i warzyw. Uwielbiają też wino oraz ocet winny i jabłkowy.

    skeeze (Pixabay.com)

Latem częstym widokiem w naszych mieszkaniach, szczególnie kuchniach, są chmary muszek owocówek unoszące się nad paterą z owocami. Co gorsza tym nieproszonym gościom wystarczy niedojedzony owoc lub skórki od owoców wyrzucone do kosza. Muszki owocówki są bardzo małymi owadami, które dorastają do 2–4 milimetrów długości. Ich pożywieniem są psujące się owoce.

Jak zrobić pułapkę na muszki owocówki?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

 Przeczytaj: Jak pozbyć się pająków z domu

Pułapkę na muszki owocówki można wykonać samemu lub kupić gotową na dziale ogrodniczym w markecie lub w sklepie ogrodniczym (koszt pułapki na muszki owocówki to kilkanaście złotych). Składa się ona z pojemniczka wypełnionego płynem wabiącym te owady, a kształt pułapki uniemożliwia muszce wydostanie się z niej. Kinga Petrus radzi, jak samemu stworzyć pułapki na muszki owocówki. Mówi też, jakich zapachów nie lubią owocówki. 

Najbardziej sprawdzonym domowym sposobem radzenia sobie z inwazją owocówek jest zjadanie owoców na bieżąco oraz trzymanie owoców, warzyw, soków itp. produktów spożywczych w lodówce. 

Dowiedz się: Rybiki cukrowe w łazience – jak się ich pozbyć 

Czy muszki owocówki mogą stanowić jakieś zagrożenie dla ludzi? Niestety, w pewnym sensie, tak. Owocówki mogą bowiem przenosić bakterie oraz wirusy. Szczególnie, jeśli wcześniej, zanim trafiły na nasze jedzenie, egzystowały w śmietniku. 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy