Kilka trików, które odmienią wygląd brzydkiej łazienki

Bardzo często wynajmowane mieszkania nie kuszą świeżo wyremontowanymi wnętrzami, a i naszych nie odnawiamy z każdym sezonem. Zobacz, jak szybko i tanio odmienić wygląd łazienki.
 • Metamorfoza starej łazienki

  Jeśli sen z powiek spędzają nam stare, brzydkie płytki łazienkowe, to możemy je pomalować. Należy pokryć je specjalną farbą do renowacji płytek ściennych lub renowacji płytek podłogowych.

  V33/Ula Michalak, autorka bloga interiorsdesignblog.com
 • Kwiat jako dekoracja łazienki

  Starą łazienkę ożywi kwiat. Jeśli nie mamy okna i boimy się, że roślina nie przetrwa w naszej łazience, możemy wykorzystać sztuczne kwiaty.

  mariskabloem
 • Remont łazienki

  Starych płytek, które się nam znudziły lub źle wyglądają, nie musimy skuwać. Z powodzeniem możemy ułożyć na nich nowe płytki.

  Cekol
 • Kosmetyki w koszyczku

  Szybką metamorfozę łazienki zacznij od zrobienia porządku w kosmetykach.

  Bru-nO (Pixabay.com)

Gdy łazienka potrzebuje zmian, ale większe przeróbki nie wchodzą w grę, trzeba ratować się inaczej. Oto kilka prostych sposobów, by Twoja łazienka stała się miłym pokojem kąpielowym.

Zobacz również: Jak zrobić tanią metamorfozę łazienki 

Metamorfoza wnętrza sposobem co z oczu to...z łazienki

Przygotowując się do aranżacji starej-nowej łazienki w pierwszej kolejności należy zadbać, by została dobrze sprzątnięta. Metamorfoza łazienki to dobra okazja na sprawdzenie dat ważności wszelkich kosmetyków i powyrzucanie tych, których naprawdę nie używamy. Jeśli w pomieszczeniu stoją na wierzchu detergenty do sprzątania oraz artykuły do prania, spróbuj znaleźć im miejsce, w którym nie będą widoczne, np. przestrzeń między ścianą a pralką lub szafkę, ewentualnie dekoracyjne pudełko.

Im więcej rzeczy znajduje się na wierzchu, tym bardziej wnętrze wydaje się chaotyczne i zabałaganione. Dlatego wszystkie możliwe kosmetyki i gadżety staraj się pochować do mebli. Jeśli jednak nadal coś pozostaje na wierzchu, umieść to w pięknych, ozdobnych materiałowych pudełkach lub koszyczkach, które postawisz, np. na pralce.

Małe-duże zmiany w łazience

Różnobarwne i nudne ręczniki zamień jednakowymi lub kilkoma kompletami w pasujących mocnych, energetycznych kolorach, np. granatowym i czerwonym, zielonym i żółtym, etc. Dobierz do nich także dywanik w jednej z tych barw albo z innym wspólnym elementem.

Dowiedz się: Jak zrobić remont łazienki bez skuwania płytek 

Na wannie, umywalce i bidecie zrezygnuj ze stawiania plastikowych, sklepowych opakowań mydeł i szamponów. Zamiast tego wybierz ozdobny, gustowny zestaw ceramiczny i przelewaj produkty. Często w takich kompletach oprócz mydelniczki znajdziemy również kubeczek na szczoteczki do zębów. Jeśli pójdziemy o krok dalej, możesz zamienić zwykłe, wiszące płatki kosmetyczne oraz plastikowe folie od patyczków higienicznych na eleganckie puzderka, pasujące do reszty akcesoriów.

Dekoracje łazienkowe

Aby do łazienki wprowadzić nieco życia, możesz na wannie, parapecie lub w innym odpowiednim w Twoim wnętrzu miejscu, postawić niebanalny, liściasty, niski kwiat łazienkowy. Nie mamy tu na myśli paprotek czy bratków, ale chociażby drzewko bonsai. W większych łazienkach wspaniale prezentują się przeźroczyste wazony ze świeżymi kwiatami, które w dyskontach lub na targach kupimy już za mniej niż pięć złotych.

Jeśli ściany w łazience pozostawiają wiele do życzenia, a jej styl nie jest mocno określony, możesz odwrócić od nich uwagę, zakrywając je np. modnym, skandynawskim plakatem w minimalistycznej ramie.

Aby zapach w łazience był ładny i nienatarczywy, polecam odświeżacze z patyczkami, które w delikatny sposób uwalniają elegancką woń przez cały czas, a do tego ładnie wyglądają.

Uruchom wyobraźnię i spraw, by następna kąpiel była dla Ciebie domowym SPA. Powodzenia! 

Polecamy poradnik: Jak tanim kosztem poprawić wygląd wynajmowanego mieszkania

Autor: Nina Romanek
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

My postawiliśmy na dodatki, które całkowicie odmieniły naszą łazienkę. Zamówiliśmy na homedome.pl duże, eleganckie lustro na ścianę, nowy zestaw mydelniczek, kubeczków, uchwyty na kosmetyki itd. Łazienka od razu zyskała na wyglądzie i na funkcjonalności :)
Megi, 29.09.2019, 13:47