Jak wybrać najlepszy proszek do prania? (WIDEO)

Prawidłowe korzystanie z pralki i stosowanie się do zaleceń producentów proszku sprawi, że nasze pranie będzie czystsze.
  • Zobacz jaki wybrać proszek do prania

    Dawniej wybór środka piorącego nie nastręczał wielu problemów, bo i nie było zbyt dużego wyboru: proszek do białego, kolorów lub uniwersalny. Obecnie mamy proszki, płyny i żele do prania, kapsułki oraz orzechy piorące. Jednak nadal najbardziej popularnym środkiem piorącym jest proszę. Ale rodzi się pytanie, który wybrać, bo rodzajów i marek proszków jest bez liku.

    Colin Broug/sxc.hu

Producenci proszków prześcigają się w reklamach swoich produktów. Tworzą proszki do każdego rodzaju tkanin, dodając enigmatyczne składniki. Czy to, jakiego użyjemy proszku, ma wpływ na jakość prania? Na to i inne pytania odpowiada ekspert.

Zobacz: Sposoby na suszenie prania w mieszkaniu (poradnik z WIDEO) 

Jak mówi Piotr Koluch z fundacji Pro-Test, zajmujących się testowaniem produktów, proszek do prania białego, zawiera trochę więcej wybielacza, dlatego też lepiej nie używać go do kolorowych tkanin. Raczej bez znaczenia jest fakt, czy proszek przeznaczony jest do wełny czy jedwabiu.

Dzień Dobry TVN/x-news 

Proszki wbrew obiegowej opinii, nie powinny być przechowywane w łazience. Zbrylają się w wilgotnym środowisku. Po każdym praniu pralkę należy przewietrzyć, ponieważ w pralce znajduje się dużo bakterii. Dobrym sposobem na pozbycie się ich jest również użycie od czasu do czasu programu o temperaturze 90 stopni. 

Przeczytaj: Porównanie proszków, płynów, żeli, kapsułek, past i orzechów do prania 

Autor: Dzień Dobry TVN/x-news
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Ogólnie od zawsze lubiłam pranie. Ostatnio zaopatrzyłam się w różne proszki i płyny i testowałam. Muszę przyznać, że w moich testach najlepiej wypadł Surf.
SavageSzwagier, 02.04.2020, 07:55
Też go bardzo lubię. Podobają mi się kwiatowo-owocowe zapachy, a że dopiera też bardzo fajnie, to kupuję surf regularnie :)
Karolina, 28.04.2020, 17:04