Jak mądrze korzystać z klimatyzacji, by uniknąć choroby (WIDEO)

Jak sprawić, by w domu było chłodno podczas upału? Coraz częściej myślimy o montażu klimatyzacji. Rodzi się jednak pytanie, jak korzystać z dobrodziejstwa klimatyzacji i nie zaszkodzić swojemu zdrowi.
  • Klimatyzacja w mieszkaniu pomaga przetrwać upały

    Jeżeli korzystamy z klimatyzatora w domu lub mieszkaniu, to pamiętajmy, że powinien on schładzać pomieszczenie o maksymalnie 7 stopni Celsjusza w porównaniu z temperaturą panującą na zewnątrz.

    123RF

– Z klimatyzacji trzeba korzystać mądrze. Dzisiejsze klimatyzatory są zupełnie inne, niż te, które montowane były kiedyś – wyjaśnia rzecznik prasowy Samsung Polska Olaf Krynicki. – Bardzo ważne jest to, w jaki sposób dobieramy temperaturę – mówi. Dodał również, że klimatyzator nie jest rozwiązaniem tylko na gorące lato. – Klimatyzatory czyszczą powietrze z wirusów i alergenów – twierdzi ekspert. Okazuje się, że klimatyzatory najnowszej generacji to urządzenia wielofunkcyjne. Mogą one służyć do oczyszczania i jonizowania powietrza oraz regulowania jego wilgotności. 

Radzimy: Jak pozbyć się roztoczy kurzu domowego

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Producenci klimatyzatorów przekonują, że urządzenia te nie tylko schładzają powietrze, ale również je filtrują i oczyszczają. Jest to możliwe dzięki temu, że wyposażane są w filtr oraz jonizer powietrza, który wytrąca alergeny, pyłki kwiatowe i roztocze kurzu domowego. 

Przeczytaj poradnikJak skutecznie radzić sobie z upałem w mieszkaniu 

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Kowalski, 11.08.2015, 09:32
warto rozwazyc mozliwosc zamontowania w oknach markiz pionowych ktore ograniczaja przenikanie szkodliwych promieni uv do wnetrza
imerr, 28.09.2015, 19:25