Domowe wydatki - na czym można zaoszczędzić

Młode małżeństwo w związku z narodzinami dziecka musi szukać oszczędności w domowym budżecie. Ekspert radzi im, co mogą zrobić, by ich budżet domowy był w lepszej kondycji.
  • Oszczędności w domowym budżecie

    Najłatwiej zaoszczędzić na przyjemnościach, które fundujemy sobie co miesiąc, a bez których da się normalnie funkcjonować.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Ewelina i Karol mieszkają w Rumii. Niedawno za pieniądze z kredytu kupili mieszkanie, które chcieliby wyremontować. Kiedy jednak pół roku temu na świecie pojawił się ich syn, zaczęli mieć problemy z dopięciem domowego budżetu. Postanowili więc poprosić doradcę finansowego Marcina Iwucia o pomoc w znalezieniu oszczędności.

Co doradził im ekspert, gdzie mogą szukać oszczędności? 


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Warto zbudować finansową poduszkę bezpieczeństwa. Powinna ona stanowić kwotę około sześciu miesięcznych wydatków. To duża pomoc w kryzysowych sytuacjach, gdy na przykład tracimy pracę lub pojawia się duży, nieplanowany wydatek. Pieniądze te najlepiej trzymać na zwykłym koncie oszczędnościowym. To nie fundusze do inwestowania.

Jak i na czym najłatwiej zaoszczędzić w domowym budżecie? 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Zobacz również: Sposoby na oszczędzanie prądu w domu

Ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności

Badania pokazują, że żyjemy z miesiąca na miesiąc, nie myśląc o przyszłości. Ekonomista przekonuje, że warto oszczędzać.


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Radzimy: Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu 


Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Komentarz został usunięty.
zaoszczędzić można sporo na opłatach za telefon i za internet. Na komórce oszczędzam 20zł miesięcznie po zmianie operatora, na gigakablówce miesięcznie oszczędzam 50zł
sławek, 08.02.2015, 19:42
Oszczędnym pomagają też zakupy w internecie, ogromne różnice w cenach są np. w lekach i komsetykach tylko trzeba znaleźć porządną aptekę internetową która ma legalne lekarstwa, ja np. od ok. roku kupuje na waptece, to samo z ksiązkami warto też śledzić promocje w marketach i u dostawców tv czy internetu. Duzo tez daje ledowe żarówki - mniejsze rachunki za prad
Zofia Mazur, 18.09.2015, 13:12