Czyszczenie żaluzji i rolet – jak robić to szybko i skutecznie (WIDEO)

Radzimy, jak czyścić żaluzje i rolety okienne, by po tym zabiegu nie wyglądały gorzej niż przed czyszczeniem.
  • Szczoteczka do czyszczenia żaluzji

    Dzień Dobry TVN/x-news

Wydaje ci się, że czyszczenie żaluzji to trudne i czasochłonne zadanie? Na szczęście ekspertka od porad domowych – Małgorzata Świgoń – ma swoje sposoby na szybkie i skuteczne czyszczenie żaluzji i rolet.

Od czego zacząć? W pierwszym kroku zamykamy żaluzje i czyścimy je dokładnie z kurzu. Perfekcyjne panie domu często stosują specjalne szczoteczki, które mają ramiona do czyszczenia lamelek żaluzji (od dwóch do siedmiu lamelek jednocześnie). Aby szybciej pozbyć się kurzu, możemy użyć miotełki do kurzu lub magicznej gąbki przecierając nimi powierzchnię żaluzji.

Gdy żaluzje są już dobrze odkurzone, przystępujemy do ich umycia. Sprawdzą się tutaj uniwersalne chusteczki nawilżane. Przy czym do czyszczenia żaluzji drewnianych najlepiej zastosować chusteczki do czyszczenia mebli drewnianych.

Poznaj również: Nietypowe zastosowania dziecięcych chusteczek nawilżanych 

W przypadku rolet łatwiej je odkurzyć, ale w większości przypadków nie należy ich moczyć, więc pranie odpada. Stosunkowo łatwe zadanie mamy gdy w naszych oknach wiszą rolety rzymskie, ponieważ ten rodzaj przesłon można zdjąć i wyprać.

Zobacz praktyczne porady o tym, jak czyścić żaluzje i rolety

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy