Co wolno, a czego nie wolno robić na własnym balkonie

Na balkonie czy tarasie nie wszystko jest dozwolone. Choć zakazy często nie są uregulowane przepisami, to jednak może nas spotkać kara za pewne zachowania na balkonie lub tarasie.
  • Na własnym balkonie czy tarasie

    Wiele osób boryka się z problemem sąsiada palącego na balkonie. Choć według zapisów Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych balkon nie jest przestrzenią wolną od dymu tytoniowego, to osoba, która czuje się poszkodowana, może dochodzić swoich praw w sądzie.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Mimo że balkon lub taras są integralną częścią naszego mieszkania, to jednak nie wszystko wolno nam na nich robić. Każde zachowanie, które zakłóca spokój sąsiadom może być przez nich zgłoszone na policję lub do straży miejskiej. A gdy dojdzie do interwencji, możemy zostać ukarani mandatem.

O tym, co z grillowaniem, paleniem papierosów, słuchaniem muzyki (niekoniecznie głośnej) czy zwykłym wywieszaniem prania na balkonie opowiada prawnik, Przemysław Ligenzowski.

Dowiedz się więcej: Co z paleniem papierosów na balkonie

 
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Okazuje się, że lista rzeczy, których nie możemy robić na własnym balkonie jest dość pokaźna. Są na niej takie czynności, jak: trzepanie dywanów, grillowanie (z wyłączeniem grilla elektrycznego), wyrzucanie śmieci przez balkon, opalanie się bez skrępowania i uprawianie seksu (to kategoria nieobyczajnego wybryku) oraz hałasowanie i palenie papierosów. Robienie tych rzeczy na balkonie może skończyć się dla nas grzywną. 

Przeczytaj również: Jak poradzić sobie z uciążliwym sąsiadem

Autor: redakcja.regiodom
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

A czy na własnym balkonie mogę puszczac bąki, bo może usłyszeć sąsiad i będzie niezadowolony
uuuuppp, 11.05.2017, 14:49
DonCzesio, 11.05.2017, 15:19
ten pan prawnik sam się śmieje z tego co opowiada bo to czy zostaniemy ukarani czy nie zależy tylko od tego jak dobrego prawnika mamy> bo przepisy nie są sprecyzowane i grilla można urządzać spełniając pewne warunki ( tutaj cytowany artykuł mówi o zagrożeniu ale jeśli gril jest pod kontrolą to już można urządzać a jeśli ktoś piecze kiełbaski to raczej pilnuje żeby si,ę nie spaliły )
blabla bla, 11.05.2017, 20:20
Drogi Panie Palenie grilla na balkonie może doprowadzić do zapalenia się elewacji. A co z dymem unoszącym się z grilla??? Sąsiad może domniemywać że się pali, albo można go otruć dwutlenkiem węgla z grilla np. kiedy śpi.ps
pod kontrolą można zrobić kupkę w swoim wc.
Jan janowski, 15.05.2017, 15:42
Nie wiem który bełkocze bardziej, redaktorek czy ten pożal się boże prawniczyna.
Rozmiar, 11.05.2017, 23:41