Żeń-szeń – korzeń dobry na wszystko. Zdrowotne właściwości żeń-szenia (WIDEO)

Zdrowotne właściwości żeń-szenia potwierdziły współczesne badania. Korzeń żeń-szena przypomina sylwetkę człowieka, a według wierzeń chińskich,w zależności od tego, co dana roślina przypomina, to na to jest dobra. Czy zatem żeń-szeń jest dobry dla całego naszego organizmu? Na co pomaga?
  • Korzenie żeń-szenia

    Żeń-szeń znany jest w Chinach od czterech tysięcy lat. Zawitał też do nas. Warto go wykorzystać szczególnie zimową porą (dzięki swoim właściwościom rozgrzewającym nazywany jest gorącym korzeniem).

    thuantri_hoangde (Pixabay.com)

Coraz częściej interesujemy się medycyną wschodnią, a żeń-szeń jest jednym z jej elementów.

Ekspertka zachęca do sięgania po żeń-szeń szczególnie teraz, ponieważ sprawia on, że po jego spożyciu robi się nam gorąco. Zauważ jednak, że zawsze w pierwszej kolejności najlepiej sięgać po te rośliny, które pochodzą z naszej strefy klimatycznej, czyli m.in. po: czosnek, aronię, czarną porzeczkę. 
Żeń-szeń dodaje nam energii i witalności. Poprawia ukrwienie organizmu i go dotlenia.

Polecamy równieżGeranium (tzw. anginka) dobra na wiele dolegliwości

Coach zdrowego odżywiania, Agnieszka Cegielska, mówi, w jakiej formie powinniśmy spożywać żeń-szeń oraz jakie działanie mają różne odmiany tej rośliny. Niektóre są słabsze, a niektóre silniejsze.

 
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Badania potwierdziły, że w korzeniu żeń-szenia znajduję się m.in.: glikozydy, olejki eteryczne, witaminy (głównie z grupy B i witamina C), minerały (magnez, żelazo), saponiny, tłuszcze, pektyny i wiele innych, równie cennych substancji. 

Przeczytaj: Właściwości lecznicze imbiru

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Żeń-szeń w znacznej mierze wpływa na wydolność, co przekłada się na intensywniejszy trening. Dodatkowo warto stosować LargoMass, który zawiera argininę i naturalny booster testosteronu, ponieważ wspomaga on szybki przyrost tkanki mięśniowej. Od kiedy łączę te działania z regularnym treningiem, uzyskuje progres w krótkim czasie.
karol, 12.02.2018, 19:53