Jakie korzyści wynikają z jedzenia jabłek (WIDEO)

Tagi:
Jedzeni jabłek jest zdrowe. Każdy znajdzie jabłko, które przypadnie mu do gustu, ponieważ istnieje aż ponad 10 tysięcy odmian jabłek.
  • Jabłka w diecie

    Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci potrzebny. I jest w tym dużo prawdy. Jabłka to m.in. sprzymierzeńcy osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. W 100 gramach tych owoców jest zaledwie 50 kcal. Przy diecie należy jeść jabłka surowe i nieobrane. Wtedy zjadamy najwięcej błonnika, który w jabłkach występuje w postaci pektyn i pęcznieje w żołądku, dając nam uczucie sytości.

    Kapa65 (Pixabay.com)

Często mówi się, że jabłka są dobre na wszystko, ponieważ oprócz wyjątkowego smaku, skrywają w sobie mnóstwo dobra dla naszego zdrowia. Owoce te mają wiele wartości odżywczych. Jabłka zawierają krzem, wapń, sód, fosfor i kwasy organiczne. Są też jednymi z najpopularniejszych przeciwutleniaczy. Dodatkowo jedząc jabłka zmniejszamy ryzyko pojawienia się próchnicy zębów i odkładania się złego cholesterolu. 

Jedząc jabłka wzmacniamy swoje zęby, włosy oraz paznokcie. To dzięki zawartemu w owocach krzemowi. Jabłka mają też działanie moczopędne, dzięki czemu mogą zmniejszać obrzęk nóg oraz odtruwają organizm. 

Jabłka mają wiele zastosowań kulinarnych. 
 Polecamy przepisy z jabłkami: Jabłecznik i inne frykasy z jabłek 


Źródło: Agencja TVN/x-news

Polecamy poradnik: Jak mieć dwie odmiany owoców na jednym drzewie 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy