Ile wody pić w upalne dni. Jak i kiedy powinno się pić wodę (WIDEO)

Upalne dni cieszą dzieci na wakacjach i urlopowiczów. Jednak aby cieszyć się dobrą pogodą, musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Ekspert radzi ile i jaką wodę oraz kiedy należy pić.
  • Pijmy wodę w upalne dni

    Najlepsza dla ludzkiego organizmu jest woda niegazowana, średnio zmineralizowana. W upalne dni powinniśmy pić jej około 3 litrów na dobę.

    123RF

Przed nami upalny weekend. W tym czasie powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na nawodnienie swojego organizmu, ponieważ wpływa ono na pracę naszego mózgu, która decyduje o koncentracji i naszym samopoczuciu. Prawidłowa gospodarka wodna naszego organizmu ma również wpływ na pracę układu trawiennego i krążenia.

Dla ochłody i nie tylko polecamy wideo: Jedz lody, a schudniesz

Z radami na temat picia wody spieszy trener Konrad Gaca. Ekspert zdradza m.in., ile wody dziennie wydalamy z organizmu w różnych sytuacjach. Trener personalny dodaje, że kiedy czujemy pragnienie, to jest to już objaw świadczący o odwodnieniu naszego organizmu.

Jak zadbać o nawodnienie organizmu w upalne dni?


Źródło: TVP/x-news 

Kiedy i ile wody najlepiej spożywać?

W żadnym razie nie powinniśmy pić wody przed posiłkiem. Również moment jedzenia nie jest odpowiednim, by pić. W jakiej więc sytuacji najlepiej to robić? Konrad Gaca odpowiada na te pytania i zdradza, jaki czas po zjedzeniu posiłku jest najlepszym momentem, by napić się wody.


Źródło: TVP/x-news 

Odwodnienie w upalny dzień może doprowadzić do zgonu

W upalne dni najważniejsze jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody do naszego organizmu. Do dobrego nawodnienia organizmu konieczne jest wypicie od 2 do 2,5 litra wody dziennie.
To co pijemy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Równie ważny jest sposób, w jaki pijemy.– Nie wolno na raz wypić ogromnej ilości wody. Zalecane jest, żeby wypić co 45 minut do godziny objętość szklanki. Tak, żeby ta woda miała czas na wymianę i żeby nie obciążała naszych nerek – radzi dietetyk Ana Jelonek.
 


Źródło: TVN24/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Bardziej niż izotoniki albo napoje gazowane po których chce mi się bardziej pić. Wolę wypić półtora litra wody na dzień i mieć odpowiednio nawodniony organizm i czuć się dobrze.
Stewi, 13.07.2015, 22:20