Czym zastąpić cukier? Poznaj zdrowe zamienniki cukru

Niestety cukier jest zły dla naszego organizmu. Na szczęście wcale nie musimy go jeść, by cieszyć się słodkim smakiem. Zobacz, czym zastąpić białe niezdrowe kryształki cukru.
  • Jak wyeliminować cukier z diety?

    Cukier, choć tak smaczny, to dostarcza niestety mnóstwa pustych kalorii. Charakteryzuje go przy tym brak składników odżywczych. Lista minusów cukru w naszej diecie jest długa. Znajdują się na niej: wywoływanie miażdżycy, cukrzycy, próchnicy zębów i zakwaszanie organizmu. Cukier jest również podejrzewany o związki z chorobami nowotworowymi oraz szybsze starzenie się skóry. Z tych powodów warto wyeliminować go z naszej diety.

    condesign (Pixabay.com)

Słodkości smakują większości z nas, a szczególnie łase są na nie dzieci. Bardzo często ciężko nam jest oprzeć się słodkim napojom czy ciastom, choć wiemy, że cukier nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie. Nie musimy jednaj rezygnować ze słodyczy, pozbywając się cukru z diety.

Warto pomyśleć o tym, żeby używać mniej szkodliwego i kalorycznego cukru, a zastąpić go zdrowymi substytutami. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład miód, stewia, ksylitol czy też po prostu... suszone owoce. Dowiedz się, jak sprawić, by słodycze nie szkodziły nam i naszym zębom, a smakowały tak samo wspaniale. 

PRZECZYTAJStewia to naturalny słodzik i zdrowie 


Źródło: Agencja TVN/x-news

POLECAMYSok z brzozy i KSYLITOL – jak go pozyskiwać i dlaczego warto pić 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy