Co jeść, by uchronić się przed chorobami nowotworowymi (WIDEO)

Prawie co trzeci zgon na nowotwór ma związek z naszymi nawykami żywieniowymi. Dlatego naukowcy i dietetycy zachęcają, aby w naszej diecie znalazło się jak najwięcej warzyw i owoców.
  • Warzywa i owoce w naszej diecie

    Im bardziej kolorowo na naszym talerzu, tym lepiej dla naszego organizmu - przekonują dietetycy. Podkreślają również, że najlepiej przed nowotworami chronią nas rośliny zielone.

    123RF

Jeżeli odżywiamy się źle i niezdrowo, to rośnie ryzyko wystąpienia u nas chorób nowotworowych przełyku, żołądka, okrężnicy, odbytnicy i trzustki. Dietetycy przekonują, że powinniśmy zjadać dziennie 3 porcje warzyw i dwie – owoców.

Dowiedz się: Co jeść, by zachować zdrowie? Top 12 zaleceń codziennej diety 

– Przez nasz organizm w przeciągu naszego życia przechodzi 40 ton żywności. Jeżeli przepuścimy przez nasz organizm 40 ton śmieciowego jedzenia, to z tych śmieci będzie on zbudowany – przestrzegła Agnieszka Piskała. 


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

O ważnej roli warzyw i owoców w profilaktyce nowotworowej opowiada dietetyk Agata Ziemnicka-Łaska. Ekspertka tłumaczy, dlaczego powinno się spożywać pięć porcji warzyw i owoców dziennie oraz jak takie posiłki powinny wyglądać.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

większość czasu szukałam czegoś skutecznego a o slimcea słyszałam już dawno ale nie myślałam że jest skuteczne a tym bardziej ze jest AŻ TAK skutecznym suplementem na odchudzanie.
Schudłam 14kg kiedy na innych dietach nie było mowy o takim wyniku.
abana, 07.09.2015, 11:03