Zanim dasz kwiaty w prezencie, poznaj symbolikę ich koloru (WIDEO)

Dawanie kwiatów w prezencie to codzienność. Warto jednak poznać symbolikę kolorów kwiatów, by nie popełnić faux pas i nie sprawić przykrości osobie obdarowywanej. Na przykład wręczanie ukochanej fioletowych kwiatów nie jest najlepszym pomysłem. Zobacz dlaczego.
  • Piękny bukiet dzikich kwiatów

    Wybierając kwiaty, które chcemy dać w prezencie, musimy brać pod uwagę osobę, którą obdarowujemy oraz kolory kwiatów. Zastanów się również, w jakim celu wręczasz kwiaty i co chcesz przez to wyrazić. W przypadku kwiatów ich kolor może oznaczać bardzo wiele.

    szjeno09190 (Pixabay.com)

Każdy kolor coś symbolizuje, również w przypadku kwiatów. Biel to symbol czystości, niewinności i szczerości. Dając komuś kwiaty o tej barwie wyrażamy wobec niego same szlachetne, szczere uczucia. Żółte kwiaty są symbolem złych uczuć i wywołują tylko negatywne emocje. Żółty kolor to symbol zazdrości oraz złości.

Zobacz wideoJak pielęgnować kwiaty cięte, by długo były piękne 

Podarowanie komuś kwiatów w różowym kolorze wyraża przyjaźń wobec obdarowywanej nimi osoby. Kwiaty w tym kolorze daje się tym, których się kocha, są dla nas najważniejsi. Czerwień to symbol miłości i pożądania oraz namiętności. Fiolet oznacza żal oraz smutek. W przypadku miłości fioletowy kolor symbolizuje jej koniec. 


Źródło: Agencja TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy