Trujące kwiaty doniczkowe i objawy zatrucia nimi (WIDEO)

Trujące kwiaty doniczkowe mogą powodować podrażnienia skóry, śluzówek jamy ustnej i gardła, zapalenie spojówek, wymioty, biegunkę, zaburzenia pracy serca i oddychania. Dojść może również do ogólnego zatrucia organizmu.
  • Trujące kwiaty doniczkowe

    Lepiej wiedzieć, których kwiatów nie hodować przy dzieciach, które lubią poznawać świat po prosty go próbując.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Trudno wyobrazić sobie dom bez kwiatów. Jednak z niektórych z nich lepiej zrezygnować, szczególnie gdy mamy dzieci. Rośliny doniczkowe mogą mieć toksyny tylko w jednej ze swoich części (np. w liściach, korzeniach, owocach, kwiatach lub nasionach) lub w całej roślinie – zależy to od gatunku. 

 Zobacz koniecznieTRUJĄCE kwiaty domowe 

Niestety zdarza się, że dojdzie do zatrucia. Co wtedy robić? Przede wszystkim, jeżeli podejrzewamy zatrucie kwiatem, to czeka nas wizyta u lekarza. Najlepiej zabierać ze sobą tę roślinę, którą podejrzewamy, że jest sprawcą zatrucia.

Wśród trujących kwiatów doniczkowych należy wymienić: diffenbachię, gwiazdę betlejemską, fiołka alpejskiego, krotonu, oleandra doniczkowego, skrzydłokwiatu, monsterę, bluszcz pospolity, zroślichę, anturium.

Zobacz, jakie objawy zatrucia mogą dawać trujące kwiaty doniczkowe

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Przeczytaj równieżTrujące rośliny ogrodowe 

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Domowe rośliny i kwiaty na ogoł są trujące.O ile dorosłą osobę zaboli głowa to malutkie dziecko może ulec poważnemu zatruciu a nawet umrzeć.Młode matki w czasie ciąży winny pozbyć się z domu wszelkiej roślinności i zwierząt a zwłaszcza kotów/toksoplazmoza/. Znam przypadek śmierci 2 -letniego dziecka po zjedzeniu kawałka liścia fikusa.
to ja, 13.09.2013, 09:51
nie tylko kwiaty sa trujace, rowniez ziemia doniczkowa,w ktorej rosna. jest wzbogacana i doslownie nafaszerowana roznymi trujacymi zwiazkami. nie zawsze mozna je wyczuc, co nie znaczy, ze ich w powietrz nie ma.
rowniez kwiaty ciete, jesli nie sa z wlasnego ogrodka, sa bardzo trujace.
abc, 18.09.2013, 14:49
Komentarz został usunięty.