Trawnik odporny na wydeptywanie. Jak go przygotować (WIDEO)

Trawnik w ogrodzie opanowanym przez dzieci i zabawki ogrodowe może źle wyglądać, ponieważ powstają na nim wydeptane miejsca. Zobacz, jak mieć ładny trawnik odporny na wydeptywanie.
  • Pielęgnacja trawnika

    Skład mieszanek traw odpornych na wydeptywanie to głównie odmiany życicy trwałej i kostrzewy czerwonej oraz niewielkie ilości wiechliny łąkowej.

    Agencja TVN/x-news

) W miejscach gdzie biegają dzieci i wokół piaskownic i ogrodowych zabawek często tworzą się na trawniku brzydkie wydeptane miejsca. Można tego uniknąć. Jak? Należy przygotować miejsce do zabawy dla dzieci tak, jak boisko sportowe.

Aby przygotować trawnik odporny na wydeptywanie, ważny jest dobór odpowiedniej mieszanki nasion – to już 50 procent sukcesu. Gdy masz już mieszankę traw odporną na wydeptywanie, usuń starą darń, a ziemię zmieszaj ze specjalnym podłożem do trawników. Wysiej trawę. 


Źródło: Agencja TVN/x-news 

Trawy odporne na wydeptywanie to gatunki szybko rosnące z dużą zdolnością regeneracji. Stworzą mocną i zwartą darń. Pierwsze źdźbła pojawią się już po siedmiu dniach od wysiania. Murawa będzie gotowa po trzech tygodniach.
Mieszanki, z których uzyskamy trawnik zdolny do szybkiej regeneracji zawierają głównie odmiany życicy trwałej (tzw. rajgrasu angielskiego,łac. Lolium perenne) i kostrzewy czerwonej (łac. Festuca rubra), do których dodaje się niewielką ilość wiechliny łąkowej lub kostrzewy trzcinowatej.

Przeczytaj poradnik: Popularne mieszanki i gatunki traw 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy