Sprawdź znaczenie kolorów kwiatów i nie popełnij faux pas w Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy międzynarodowy Dzień Kobiet. Przyjrzyjmy się zatem kolorom kwiatów i ich symbolice.
  • Bukiety kwiatów na Dzień Kobiet

    Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie minęły czasy, gdy w 8 marca kobiety dostawały jednego nadłamanego goździka, czy tulipana. Obecnie kwiaciarnie pękają od kwiatów. Można wybrać kwiaty, które się nam podobają, lub pokusić się o bukiet, któremu nadamy głębsze znaczenie.

    nastya_gepp (Pixabay.com)

Kwiaty to bardzo dobry pomysł na prezent, nie tylko z okazji Dnia Kobiet. Te doniczkowe nie tylko cieszą, ale także na dłużej zdobią mieszkanie. Cięte kwiaty, choć cieszą krócej, to wcale nie mniej. Zanim jednak kupimy kwiaty w prezencie, warto poznać symbolikę ich kolorów. Nie chcemy przecież sprawić komuś przykrości lub narazić się na gniew ukochanej kobiety, gdyby kazało się, że przykłada wagę do symboliki kwiatów. 

Warto wiedzieć: Jak zachować urodę kwiatów ciętych 

Co symbolizują kolory kwiatów?

Biel jest symbolem czystości, niewinności i szczerości. Dając komuś kwiaty o tej barwie, wyrażamy wobec niego same szlachetne i szczere uczucia.

Żółte kwiaty są natomiast symbolem złych uczuć i wywołują tylko negatywne emocje. Żółta barwa to symbol zazdrości oraz złości.

Podarowanie komuś kwiatów w różowym kolorze wyraża przyjaźń wobec obdarowywanej nimi osoby. Kwiaty w tym kolorze daje się tym, których się kocha, są dla nas najważniejsi.

Czerwień symbolizuje miłość i pożądanie oraz namiętność. Kwiaty w tym kolorze wyrażają również miłość do rodziców. Czerwień to po prostu kolor zarezerwowany dla osób, które kochamy. 

Natomiast fiolet oznacza żal oraz smutek. W przypadku miłości fioletowy kolor symbolizuje jej koniec. Wręczanie kwiatów w tym kolorze wyraża również prośbę o więcej czułości. 


Źródło: Agencja TVN/x-news

Jakie kwiaty kupić w prezencie z okazji 8 maca?

Decydując się na kwiaty doniczkowe, warto wybrać wiosenne rośliny. To przede wszystkim pięknie pachnące hiacynty, kolorowe krokusy i pierwiosnki (czyli prymulki).

Wręczając cięte kwiaty, możemy wyrazić różne uczucia. Jeśli zależy nam na wyrażeniu gorących uczuć, postawmy na czerwone lub różowe róże. Natomiast popularne tulipany są bardziej neutralne i wręczając je wyrażamy naszą radość ze spotkania. W oficjalnych sytuacjach można zdecydować się na gerbery, ponieważ kwiaty te świadczą o szacunku, jakim darzymy drugą osobę.

Najważniejsze jednak jest to, żeby mowę kwiatów traktować raczej z przymrużeniem oka i wybierając bukiet lub roślinę doniczkową, postawić na kwiaty, które podobają się obdarowywanej kobiecie.

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

głupie głupoty głupich głupków
jerbie, 08.03.2018, 20:45
Dlatego na końcu redakcja wyraźnie radzi: "Najważniejsze jednak jest to, żeby mowę kwiatów traktować raczej z przymrużeniem oka i wybierając bukiet lub roślinę doniczkową, postawić na kwiaty, które podobają się obdarowywanej kobiecie." :) I tego się trzymajmy.
grunt to poczucie humoru :), 09.03.2018, 08:50
Komentarz został usunięty.