Rośliny domowe bardzo łatwe w pielęgnacji. Zobacz, jakie kwiaty wybrać (WIDEO)

Nie masz ręki do roślin? Nie musisz rezygnować z zieleni w mieszkaniu. Zobacz, jakie rośliny są łatwe w utrzymaniu. Ogrodnik, Tomasz Kok, wymienia m.in.: monsterę, pieniążek, trochę zapomniany aloes oraz grubosza (tzw. drzewko szczęścia).
 • Liście monstery dziurawej

  Monstera ma charakterystyczne, jakby powcinane i dziurkowane liście. W naturalnych warunkach jest to roślina płożąca. W domowej uprawie monstera dziurawa, by piąć się do góry, potrzebuje silnej podpory. Kliknij zdjęcie i zobacz galerię rośli łatwych w domowej uprawie.

  Egle_pe (Pixabay.com)
 • Pieniążek (Pilea peperomioides)

  Popularny ostatnio pieniążek jest niepozorną, ale bardzo ciekawą rośliną. Ma oryginalne, błyszczące, okrągłe liście osadzone na długich, cienkich ogonkach.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Aloes w doniczce

  Zimą o aloesie możemy niemalże zapomnieć, ponieważ prawie wcale go nie podlewamy.

  cegoh (Pixabay.com)
 • Grubosz (drzewo szczęścia)

  Osobom, które zapominają o podlewaniu domowych roślin, warto polecić grubosza. Dorosły okaz tej rośliny wyglądem przypomina drzewko bonsai.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Zamiokulkas zamiolistny

  Zamiokulkas nazywany jest królem korporacyjnych korytarzy. Jego ozdobą są błyszczące liście. W doniczce dorasta do ok. 150 cm wysokości. O zamiokulkasie mówi się "żelazna roślina", ponieważ ma niewielkie wymaganiach i jest bardzo odporny na zaniedbania i niekorzystne warunki, które czasem panują w mieszkaniu.

  jmt
 • Sansewieria w donicy

  Sansewieria podobnie jak zamiokulkas jest niesamowicie odporna na brak wody, dlatego też zaliczana jest do grona tzw. roślin z żelaza.

  Katarzyna Laszczak
 • Sansewieria gwinejska

  Sansewierie to ciekawe sukulenty liściowe. Posadzone w ładnej doniczce są elegancką ozdobą wnętrz zarówno w stylu nowoczesnym, jak i minimalistycznym.

  KatiaMaglogianni (Pixabay.com)
 • Kaktusy

  Kaktusy to wręcz kultowe rośliny domowe. W 99% kaktusy zalicza się do sukulentów łodygowych. Gromadzą one wodę w zgrubiałym pędzie, który pełni rolę liści.

  Pexels (Pixabay.com)
 • Sukulenty

  Pięknie zaaranżowane sukulenty będą oryginalną dekoracją każdego mieszkania.

  chaubitencourt (Pixabay.com)

Monstera i pieniążek to rośliny nazywane są przez ogrodnika, Tomasza Koka, królową i królem instagrama. Pierwszy kwiat zawdzięcza swoją popularność po części oryginalnej nazwie, a po części temu, że jest rośliną tolerancyjną na różne warunki panujące w naszych mieszkaniach. O tym monstera jest teraz bardzo modą rośliną świadczy choćby fakt, że jej dekoracyjne liście są częstym motywem występującym na tapetach, tkaninach i papierach ozdobnych.

Polecamy poradnik: Jak dbać o monsterę – roślinę potworną tylko z nazwy 

Pieniążek to natomiast potoczna nazwa rośliny Pilea peperomioides. To niepozorny, ale bardzo ciekawy i uniwersalny kwiat. Nazwa pieniążek pochodzi od kształtu liści, które przypominają monety. Niektórzy nazywają pileę „wystrzałowa roślina", bo wystrzeliwuje dojrzałe nasiona na sporą odległość. Pieniążek jest idealny dla osób, które mają za sobą już niepowodzenia w uprawie roślin doniczkowych, ponieważ zniesie on najróżniejsze warunki, zarówno słońce, jak i cień, a nawet fakt, że zapomnieliśmy go podlać.

Przeczytaj: Uprawa pieniążka – rośliny doniczkowej bijącej rekordy popularności 

Ogrodnik zachęca też, by sięgać po aloes oraz grubosza (znanego bardziej jako drzewko szczęścia). O aloesie zimą możemy niemal zapomnieć, ponieważ nie musimy go podlewać. Robimy to dopiero, gdy zaobserwujemy, że roślina zasycha i marszczy się. 

Zobacz, jakie rośliny domowe są najłatwiejsze w pielęgnacji

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Przeczytaj również: Uprawa grubosza, czyli drzewka szczęścia

Do roślin doniczkowych łatwych w uprawie zaliczają się: monstera, pieniążek, aloes, grubosz, sansewieria (inaczej wężownica lub ośle uszy), zamiokulkas, kaktusy i inne sukulenty.

Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Komentarz został usunięty.
I'm truly enjoying the design and layout of your site.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and
visit more often. Did you hire out a designer Youtube to mp3 create your theme?
Superb work!
FT, 17.12.2018, 00:54
Do you have any video of that? I'd like Youtube to mp3 find
out more details.
PC, 11.01.2019, 10:46
I read this post completely concerning the difference plenty of fish dating site newest and preceding
technologies, it's awesome article.
BD, 12.11.2019, 20:45