Prace ogrodowe w drugiej połowie maja (WIDEO)

Druga połowa maja to m.in. czas na sadzenie pomidorów i to nie tylko w ogrodzie, ale i na balkonie lub tarasie. Zobacz, jak to robić oraz jakie rośliny dekoracyjne sadzić w maju. Ekspertka radzi również, jak wybierać rośliny w sklepie.
 • Uprawa pomidorów w donicy

  Sadząc pomidory w donicach należy przygotować dobrą donicę, najlepiej glinianą, ponieważ utrzymuje ona wilgoć w ziemi. Pomidory lubią też ziemię kompostową oraz granulowany obornik na dnie donicy.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Usuwanie chwastów z trawnika

  Piękny trawnik bez chwastów - marzenie każdego ogrodnika. Aby pozbyć się mleczy, które mają palowy system korzeniowy, warto skorzystać z takiego urządzenia, które na zawsze usunie mlecz z naszego trawnika.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Sadzenie roślin ozdobnych

  W maju bratki kończą swój żywot. Ich miejsce zajmują pelargonie i surfinie.

  Dzień Dobry TVN/x-news

15 maja to magiczna data dla ogrodników w naszej strefie klimatycznej (związana jest z „zimną Zośką" i „zimnymi ogrodnikami"). Dlatego druga połowa maja to pracowity czas w naszych ogrodach. Zapraszamy do "ogródkowania" z Mają Popielarską. 

Polecamy: Rośliny o pięknych zapachach

Prowadząca program "Maja w ogrodzie" wyjaśnia między innymi, jak posadzić pomidory w donicach. Radzi również, o czym pamiętać przy pielęgnacji roślin kwitnących oraz jak stworzyć piękną kompozycję kwiatową. Wybierając rośliny dekoracyjne do naszych ogrodów patrzmy nie tylko na ich kolor, ale i na na zapach. Aromaty również są ozdobą ogrodu.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Dowiedz się: Jak pozbyć się chwastów i mchu na trawnika

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy