Nawet 60 procent polskich pszczół wymarło tej zimy (WIDEO)

Polecamy rozmowę z pszczelarzem Zbigniewem Durajczykiem z Cieciszewa.
  • Pszczoły to pożyteczne owady

    Królową w tym ulu łatwo rozpoznać, ponieważ jest oznaczona. Pszczoły dbają o nią, ponieważ to ona składa jajeczka, z których są młode pszczoły.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Często zapominamy o znaczeniu pszczół w naszym ekosystemie. Najbardziej znana jest nam pszczoła miodna, która produkuje miód, kit pszczeli i wosk. Jednak woków nas żyje dużo innych gatunków pszczołowatych. W naszym kraju występuje około 470 gatunków dziko żyjących pszczół. Niestety blisko połowa z nich zagrożona jest wyginięciem. Są też gatunki, które już w Polsce nie występują. Pamiętajmy, że 80 proc. roślin kwiatowych na ziemi zapylanych jest przez pszczoły.

Radzimy: Co zrobić z gniazdem pszczół przy domu

Dowiedz się, jakie są problemy z pszczołami oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma regularne spożywanie miodu. 


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Warto wiedzieć: Jak zrobić domek dla pożytecznych owadów 

Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

A co mają nie zdychać jak zamiast pyłków kwiatowych znoszą opryski. Pierwszym zabiegiem agrotechnicznym na wiosnę jest oprysk ostatnim jesienią też na wszystko i wszędzie. Niedługo nie będą orać i siać tylko same opryski. Z trzech stron otaczają mnie pola i jak zaczną pryskać to w domu śmierdzi jak palone plastiki i nikt mi nie wmówi że to bezpieczne, a pszczoły są niezbitym dowodem.
Siekieradek, 13.04.2015, 14:41
I dobrze, że o tym piszesz - pisz dalej, na kilku dużych, ogólnopolskich forach - to jest prawdziwy problem.
mrarm, 17.04.2015, 19:51
Ale... Nie przy prędkości wiatru przekraczającej 3 m/s. Nie w dzień, ani nawet po południu, lecz o zmierzchu, bądź nawet w nocy - po zakończeniu oblotów przez owady zapylające (a to nie tylko pszczoły!) itd.... A polski rolnik? W d.... ma te zasady - a właściwie prawo. Pryskają nawet przy sporym wietrze i podczas największej aktywności pszczół. Po prostu masakra. Ale cóż - na wiejskiego półgłówka nie ma rady....
Major, 18.04.2015, 11:27