Muchołówka to krwiożercza roślina. Co może zrobić człowiekowi? (WIDEO)

Pewien mężczyzna postanowił sprawdzić, co się stanie, gdy poliże muchołówkę, roślinę żywiącą się owadami. Zobacz efekt uzyskany po realizacji dziwnego pomysłu.
  • Muchołówka złapała go za język

    Muchołówka amerykańska wabi owady słodkim, bogatym w węglowodany nektarem oraz czerwoną barwą wnętrza swoich pułapek. Roślina należy do rodziny rosiczkowatych. W naturze rośnie tylko w Karolinie Północnej i Karolinie Południowej. Muchołówkę z powodzeniem można uprawiać w doniczce.

    STORYFUL/x-news

Czy chcielibyście przekonać się, jak smakuje muchołówka amerykańska? Ten mężczyzna chciał to sprawdzić. Nie udało się, ponieważ układ obronny rośliny, tak szybko zareagował, że mężczyzna dostał jedynie bolesną nauczkę. Zobacz, w jakim stanie był jego język po polizaniu muchołówki.

Zobacz koniecznieTrujące i drażniące rośliny doniczkowe 

Naturalnym miejscem występowania jest Ameryka. Jednak w domowych warunkach można uprawiać ją i u nas. Muchołówkę można kupić choćby w sklepie internetowym. Decydując się na zestaw do uprawy rośliny dostaniemy wszystko, co jest niezbędne do uprawy wraz z instrukcją. A to dlatego, że kupuje się nie roślinę, a nasiona. Sami musimy je zasiać, by wyhodować muchołówkę. Nasiona tej egzotycznej roślinki kosztują około 20 złotych. Dla mniej cierpliwych są też dostępne dorosłe okazy z wykształconymi pułapkami. Ich ceny również zaczynają się od 20 złotych.

Tak działa pułapka muchołówki


Źródło: STORYFUL/x-news 

Uwaga! Pułapki muchołówki mają ograniczoną żywotność i każda z nich otworzy się maksymalnie kilka razy. Przestrzegamy się przed zabawą polegającą na "ręcznym" zamykaniu pułapek. Tym sposobem doprowadzi się do osłabienia i uschnięcia muchołówki. 

Polecamy również: Najdziwniejsze kwiaty doniczkowe 

Autor: redakcja.regiodom
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

Kurde, szkoda że go nie zjadła albo nie odgryzła mu ... no wiadomo ;). Sam postulowałbym żeby przyznali mi nagrode Darwina, bo po tym widać że się mocno kawlifikuje
a, 16.07.2015, 20:12
mam młodą muchołówe z biedronki i coś za bardzo niechce łapać much lecz dam jej jeszce czas bo dopiero kupiłam ją w czoraj wieczorem więc moja muchołapka jest super
hilumia, 26.05.2020, 09:48
To jest fałsz. Ktokolwiek kto miał odrobinę doświadczenia z tą roślinką wie że dla ludzi nie jest w stanie wyrządzić krzywdę.
Jan Kowalski, 17.07.2015, 08:16
ano ściema jak nic, te roślinki bardzo długo trawią i nie mają takiej siły by mocno zacisnąć się dla człowieka także te parę sekund w jej uścisku by pewno nic nie zrobiła
ano, 03.09.2017, 20:23
mam muchołówke i faktycznie nie jest w stanie wyrządzić człowiekowi krzywdy, ale tylko przez skure jeśli zrobił to języwiem to jej układ trawienny zadziałał a te malutkie kolce podrażniły mu język
kowalczyk, 27.11.2020, 21:36