Kilka domowych sposobów na pozbycie się kreta z ogrodu (WIDEO)

Kret w ogrodzie to zagrożenie dla naszego trawnika. Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się kreta i naprawić murawę w miejscu kretowisk.
  • Kretowisko w ogrodzie

    Wielu ogrodników uważa, że ziemia z kopców kreta jest dobra dla kwiatów doniczkowych, ponieważ jest czysta. Pochodzi z głębszych pokładów ziemi, więc nie docierają do niej zanieczyszczenia z powietrza.

    krzys16 (Pixabay.com)

Domowym sposobem na przepłoszenie kreta z ogrodu jest użycie jajka włożonego bezpośrednio do nory lub też napchanie tam kłębków z sierści psa. Jej silny zapach odstraszy kreta. Inną metodą jest zastosowanie bryłek karbidu, które po umieszczeniu ich w ziemi zaczynają reagować z wilgocią. Wydziela się wtedy acetylen. Gaz rozchodząc się po korytarzach odstrasza skutecznie nie tylko krety, ale i nornice.

Przeczytaj też: Sprawdzone sposoby działkowców na kreta w ogrodzie 

Po tych zabiegach koniecznie zdejmij ziemię z kopca i usuń trawę, która zgniła. W opróżnione miejsce wsyp torf zmieszany z podłożem i zastosuj specjalną dosiewkę szybko kiełkujących traw. Dzięki temu puste miejsca na murawie nie zarosną chwastami i trawnik nie straci na urodzie.

Tomasz Kok o skutecznych sposobach na kreta w ogrodzie

Źródło: Agencja TVN/x-news

Osobom, które dopiero planują trawnik, a mają krety w ogrodzie, polecamy zastosowanie siatek, które nie pozwolą kretom na robienie kretowisk. Układa się je pod darnią.

Dowiedz się więcej: Siatka przeciw kretom

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Pozostała jeszcze "koronka" do św. Kalasantego od pierogów. Artykuł o niczym, pardon, Nitzschego.
Gajowa, 19.05.2019, 21:53
Używam na krety woreczków kunagone.. Miałam całe mnóstwo tych kretowisk na podwórku. Niby pojawiły się kolejne 2, ale już nie 10 tak jak to wcześniej było, także to znak, że preparat działa i trzeba kupić kolejne. Myślę, że jestem na dobrej drodze, by krety wyprowadziły się raz na zawsze z mojego podwórka.
Dominika , 22.05.2019, 08:22