Kilka domowych sposobów na pozbycie się kreta z ogrodu (WIDEO)

Kret w ogrodzie to zagrożenie dla naszego trawnika. Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się kreta i naprawić murawę w miejscu kretowisk.
  • Kretowisko w ogrodzie

    Wielu ogrodników uważa, że ziemia z kopców kreta jest dobra dla kwiatów doniczkowych, ponieważ jest czysta. Pochodzi z głębszych pokładów ziemi, więc nie docierają do niej zanieczyszczenia z powietrza.

    krzys16 (Pixabay.com)

Domowym sposobem na przepłoszenie kreta z ogrodu jest użycie jajka włożonego bezpośrednio do nory lub też napchanie tam kłębków z sierści psa. Silny zapach odstrasza to zwierzę. Inną metodą jest zastosowanie karbidu, który wydziela trujący gaz.

Polecamy poradnik: Sprawdzone sposoby działkowców na kreta w ogrodzie 

Po tych zabiegach koniecznie zdejmij ziemię z kopca i usuń trawę. która zgniła. W opróżnione miejsce wsyp torf zmieszany z podłożem i zastosuj specjalną dosiewkę szybko kiełkujących traw. Dzięki temu puste miejsca na murawie nie zarosną chwastami i trawnik nie straci na urodzie.

Osobom, które dopiero planują trawnik, a mają krety w ogrodzie, polecamy zastosowanie siatek, które nie pozwolą kretom na robienie kretowisk. Układa się je pod darnią.
Zobacz więcej: Siatka przeciw kretom 

Tomasz Kok o skutecznych sposobach na kreta w ogrodzie 


Źródło: Agencja TVN/x-news

Warto przeczytać: Pożyteczne owady w ogrodzie 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy

Polecamy