Jesień w ogrodzie. Jakie rośliny nadadzą ogrodowi barw

Mija pora pięknych jesiennych barw na działce. Zanim jednak czerwień, brąz, odcienie żółtego ustąpią miejsca szarości, dowiedz się, jakie rośliny nadały barw ogrodom jesiennym.
 • Aksamitki

  Aksamitki przyciągają wzrok dzięki swemu żywemu żółto-pomarańczowemu kolorowi. Ale to nie jedyna ich zaleta. Są bowiem łatwe w uprawie, tolerują każde miejsce od słonecznych po cieniste. Nie mają także szczególnych wymagań, co do wilgoci podłoża. Wystarczy zraszający je deszcz.

  Agata Kaźmierczak
 • Astry

  Astry to królowe jesiennych rabatek. Zazwyczaj kojarzą się z jesienią, bo gdy tylko kończy się czas kolorów w ogródku, astry nadal przyciągają uwagę swoimi żywymi barwami. Kochają obfitą wilgoć i nasłonecznione miejsca. Dlatego nosząc się z zamiarem posadzenia astrów, należy poszukać w naszym ogrodzie takiego zakątka, do którego wciąż docierają promienie słoneczne. Ważne, by nie zapomnieć o tzw. odmładzaniu krzewów. Na czym ono polega? Otóż roślinę należy wykopać, oddzielić młode części i posadzić gdzie indziej. Pamiętajmy, że odmianom wysokim powinniśmy zapewnić podparcie.

  www.sxc.hu
 • Petunie

  Petunie, jak wszystkie kwiaty jesienne kwitną aż do pierwszych przymrozków. Jest to roślina dość łatwa w uprawie i wytrzymała na suszę. Bez problemów rośnie i kwietnie na stanowiskach słonecznych, względnie półcienistych. Podczas kwitnienia wymaga więcej niż zwykle wody, zatem podlewajmy ją regularnie.

  www.sxc.hu
 • Dalie

  Dalie kwitną aż do pierwszych przymrozków. Kochają stanowiska słoneczne i półcieniste. Kwiaty mimo ogromnej wytrzymałości źle znoszą suszę. Dalie, pacioreczniki oraz datury, ale także frezje, mieczyki, tygrysówki, fiołki alpejskie wykopujemy po pierwszych przymrozkach i po uprzednim przesuszeniu sadzimy w skrzynkach. W ten sposób będziemy mogli dać roślinom kolejną szansę na wiosnę. Jeśli tego nie zrobimy, musimy być świadomi, że kwiaty te na pewno zmarzną.

  Agata Kaźmierczak
 • Jesienne kwiaty w ogrodzie

  Jesienią barwne kwiaty przyozdabiają niejeden ogród. Mieniące się na rabatach wieloma kolorami, zawsze przyciągają wzrok. Chcesz, by i Twój ogród nabrał barw? Jesień to idealna pora, by dowiedzieć się więcej na temat roślin ozdobnych kwitnących jesienią.

  Agata Kaźmierczak

Jesień to pora zbiorów, ale i kolorów. O tej porze roku na działce zobaczyć możemy wiele okazałych astrów, dalii, wrzosów, aksamitek, petunii, powojników i rozchodników.

Każdy z tych kwiatów ma inne wymagania, inaczej prezentuje się na działce, łączy je jednak kilka spraw. Pierwszą jest pora kwitnienia – kwitną jesienią. Drugą – łatwość uprawy a z estetycznym utrzymaniem jesiennych kwiatów poradzi sobie nawet ogrodnik-amator. I ostatnia sprawa – kwiaty jesienne są dość wytrzymałe na suszę.

Czytaj też: Jesień w ogrodzie - zobacz, jak można go udekorować (WIDEO) 

Ale barwy roślin to nie jedyne kolory w ogrodzie. Purpurowe, żółte, pomarańczowe liście spadające z drzew przyciągają wzrok i świadczą o nieuchronnie zbliżającej się zimie.

Obejrzyj galerię zdjęć: Dowiedz się, kiedy i jak dbać o poszczególne jesienne kwiaty 

Autor: Agata Kaźmierczak
0komentarzy