Jakie owady są pożyteczne i jak zaprosić je do ogrodu

Tagi:
Jak zaprosić pożyteczne owady do swojego ogrodu? Przede wszystkim trzeba sadzić różne gatunki roślin miododajnych. Im większa ich różnorodność, tym więcej pożytecznych owadów. A jak już owady te zagoszczą u nas, musimy o nie zadbać.
  • Domek dla owadów

    Domek dla owadów może być ciekawą dekoracją naszego ogrodu. Pożyteczne owady same go znajdą, jeśli będzie stał w sąsiedztwie kwitnących kwiatów.

    Agencja TVN/x-news

Do grona pożytecznych owadów w ogrodzie zaliczamy pszczoły miodne, trzmiele czy murarki (dzikie pszczoły), biedronki i złotooki. Warto zaprosić tych gości do swojego ogrodu. A można to zrobić budując domek dla owadów.

Polecamy poradnik: Jak zrobić domek dla pożytecznych owadów 

Pszczoły miodne to pracowite owady. Mimo to każda z nich w ciągu swojego życia jest w stanie wyprodukować tylko... 1/12 łyżeczki miodu. – A żeby zebrać nektar na kilogram miodu, pszczoły muszą odwiedzić ponad cztery miliony kwiatów. To imponująca liczba, a przecież miód to jedynie dodatek, jaki mamy dzięki pracy pszczół. Najważniejsze jest to, że zapylają kwiaty – mówi Katarzyna Ressel, ogrodnik.

Jeśli zależy nam, by w ogrodzie było jak najwięcej pożytecznych owadów, zadbajmy o to, by w ogrodzie ciągle coś kwitło, a jeśli do walki ze szkodnikami musimy użyć środków chemicznych, róbmy to wieczorem po oblocie owadów zapylających.

Źródło: Agencja TVN/x-news

Przeczytaj równieżRośliny miododajne do ogrodu

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy