Jak podlewać storczyki (WIDEO)

Storczyki w doniczkach zdobią okna wielu domów i mieszkań. Zobacz, jak podlewać storczyki. Najważniejsza zasada brzmi: storczyki lepiej przesuszyć, niż przelać!
  • Podlewanie storczyków

    Storczyki uprawiane w doniczkach najlepiej podlewać po całkowitym przeschnięciu podłoża. Sposób podlewania storczyków różni się od podlewania innych roślin doniczkowych. Częstotliwości podlewania nie da się jednoznacznie określić, bo zależy ona od wielkości rośliny, rodzaju pojemnika i podłoża, etapu wzrostu storczyka, natężenia światła, temperatury i wilgotności powietrza.

    strofa10 (Pixabay.com)
  • Storczyk falenopsis

    Pamiętajmy, że storczyki podlewa się rzadko, ale "do syta".

    JACLOU_DL (Pixabay.com)

Źródło: Agencja TVN /x-news 

W przypadku domowej uprawy storczyków najważniejsze jest właściwe podlewanie roślin. W tym celu musimy przygotować wodę z dodatkiem nawozu. Nawożenie storczyków można stosować często – nawet przy każdym podlewaniu.

Do przygotowanej mieszkanki wstawiamy doniczkę ze storczykiem i pozostawiamy ją tam na 15 minut lub dłużej (w zależności od wieku rośliny). Jeżeli podłoże storczyka jest nowe, to wolniej chłonie wodę. Dlatego wtedy doniczkę trzeba trzymać w wodzie minimum 30 minut.

Polecamy: Storczyki w aranżacji mieszkania

Uwaga! Do raz użytej wody, nie można wstawiać kolejnego storczyka, żeby nie przenieść ewentualnych chorób grzybowych i szkodników.

Jeśli storczyk jest elementem kompozycji, to zalewamy naczynie wodą i czekamy 30 minut. Następnie ściągamy nadmiar wody. Można zrobić to za pomocą gumowej rurki lub knota, który zadziała jak sączek. Przed kolejnym podlewaniem należy sprawdź, czy podłoże jest już suche.

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy