Jak pielęgnować kwiaty cięte, by były ładne jak najdłużej

Jak przedłużyć żywotność kwiatów ciętych? Trwałość kwiatów ciętych w dużej mierze zależy od jakości wody, która jest w wazonie. Najlepiej zmieniać ją każdego dnia. Nie zapominajmy przy tym o umyciu wazonu. Zobacz, co jeszcze sprawia, że kwiaty stoją dłużej w wazonie.
  • Pielęgnacja kwiatów ciętych

    Dzień Dobry TVN/x-news

Mistrzyni florystyki Elżbieta Kosińska-Wappa opowiada o pielęgnacji ciętych kwiatów. Odpowiada na wiele pytań. Jak zadbać o cięte kwiaty w wazonie, by jak najdłużej stały i cieszyły nas swoim pięknem? Z jakich powodów należy pozbyć się liści z kwiatów zanim wsadzimy je do wazonu? Jak często trzeba zmieniać im wodę?

 Przeczytaj też poradnikJak utrzymać urodę ciętych kwiatów 

– Różne łodygi różnie podcinamy. Długość przycięcia zależy również od wysokości wazonu. Liście nie mogą być w wodzie, bo nam gniją. Wodę powinnyśmy w wazonie zmieniać codziennie. Czysta woda to dłuższe życie kwiatów. I można też umyć wazon – wymienia specjalistka. 

Jak przygotować kwiaty przed włożeniem ich do wody w wazonie?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Specjalistka wyjaśnia, dlaczego warto czasem parzyć łodygi ciętych kwiatów. Radzi również, by usuwać liście kwiatom w wazonie, by te nie gniły

Które rośliny warto zaparzyć i czy warto stosować odżywki dosypywane do wody?


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Często jest tak, że kupujemy piękne kwiaty, wkładamy do wazonu, a po nocy okazuje się, że główki im opadają. To częsty problem w przypadku róż ciętych.

Co zrobić, żeby kwiaty w wazonie odżyły?


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy