Jak dbać o zioła w doniczkach (WIDEO)

Radzimy, jak dbać o zioła doniczkowe, aby były trwalsze. Specjalistka mówi o tym, że potrzebna jest duża ilość światła i nie za wysoka temperatura. Należy też pamiętać o zraszaniu ziół.
  • Zioła doniczkowe

    Donice, skrzynie oraz dekoracyjne koszyki są doskonałym miejscem nie tylko dla kwiatów, ale także dla pysznych i zdrowych ziół. Zachęcamy do tego, by w każdej kuchni rosły świeże zioła - szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Większość ziół, które kupujemy w doniczkach, nie pochodzi z naszej strefy klimatyczne. Idealna temperatura to dla nich 12–15°C i świetliste miejsce – zioła najlepiej czują się na oknie południowym. Jeśli chcemy mieć zioła w doniczkach również zimą, to uważajmy na ciepłe grzejniki. – Kaloryfer jest na pewno zgubą, przynajmniej dla niektórych gatunków ziół – mówi Maja Popielarska. Na przykład, aby zadbać o odpowiednie warunki do uprawy bazylii zimą, warto ją zraszać, ponieważ zioło to lubi wodę. Tymczasem oregano i tymianek pochodzą ze strefy podzwrotnikowej, więc poradzą sobie bez zraszania.

Zobacz: Jak zrobić ziołowy ogródek na parapecie 

Specjalistka uważa, że zioła doniczkowe kupowane w sklepach spożywczych powinniśmy spożywać na bieżąco, ponieważ są one zbyt delikatne, by przetrwać dłuższy czas w domu.

Radzimy, czego potrzebują zioła doniczkowe uprawiane w mieszkaniu


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Dowiedz się: Jak uprawiać pietruszkę naciową i korzeniową

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy