Hiacynty uwodzą także zimą

Choć kojarzone są z nadejściem wiosny, w supermarketach pojawiły się już teraz. Pędzone w małych doniczkach lub szklanych pojemnikach mogą być radosną ozdobą bożonarodzeniową.
 • Dekoracja z hiacyntem w donicy

  Jabloniee (Pixabay.com)
 • Hiacynty we wnętrzach

  Biuro kwiatowe Holandia
 • Hiacynty we wnętrzach

  Biuro kwiatowe Holandia
 • Hiacynty we wnętrzach

  Biuro kwiatowe Holandia
 • Hiacynty we wnętrzach

  Biuro kwiatowe Holandia

Kiedy za oknem pada śnieg, a na dworze panuje ziąb, można poprawić sobie nastrój, otaczając się kolorowymi hiacyntami doniczkowymi. Intensywnie różowe, żółte lub fioletowe rośliny ożywiają wnętrze i wprowadzają miły, subtelny zapach, który pobudza wszystkie zmysły. Każdego roku można się nimi cieszyć od późnej jesieni aż po wiosnę.

ZobaczHiacynt jako kolorowa i pachnąca dekoracja mieszkania 

Hiacynty wprowadzają do wnętrza pozytywną energię. Pasują do każdego stylu i wystroju. Biały hiacynt to symbol szyku, który dodaje wnętrzom elegancji. Pastelowe odcienie żółtego czy różowego tworzą subtelną i romantyczną atmosferę. Hiacynty o intensywnych kolorach, takich jak róż, niebieski czy pomarańcz, wprowadzą świeżość i energię – mówi Kamila Żmijewska z Biura Handlowego Holandia.

Hiacynty w doniczkach po przywiezieniu do domu można ułożyć w kompozycje w koszach lub przełożyć do szklanych pojemników, by wyeksponować efektowną bryłę korzeniową oraz cebulę.
Wnętrze pojemnika można wyłożyć ozdobnym żwirkiem lub kamieniami.

Kolorowe hiacynty dobrze komponują się również z kontrastującą bielą porcelany. Można je umieścić w filiżance lub dzbanku.

Hiacynty doniczkowe, ze względu na swoją różnorodność, będą idealnym prezentem na każdą okazję. Okazy w różnych odcieniach różu śmiało zastąpią róże i będą idealnym prezentem dla ukochanej osoby.
Hiacyntom należy zapewnić dużo oświetlenia, powinny stać na parapecie lub w pobliżu.
Nie można ich przesuszać, cebula powinna być podlewana, choć nie należy jej przelać.
Hiacynty będą kwitły kilka tygodni. 

Polecamy: Jak uprawiać hiacynty na parapecie, by cieszyć się wiosną już w lutym 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy