Renowacja metalowego ogrodzenia. Zrób to szybko i fachowo (ZDJĘCIA)

Metalowy płot po zimie często nie prezentuje się atrakcyjnie. Z uwagi na to, że renowacja ogrodzenia jest czasochłonna, istnieje o wiele prostszy sposób na ekspresowe odnowienie metalowych powierzchni.
  • Renowacja metalowego ogrodzenia. Zrób to szybko i fachowo (ZDJĘCIA)

    Dekoral
  • Renowacja metalowego ogrodzenia. Zrób to szybko i fachowo (ZDJĘCIA)

    Dekoral

Niskie temperatury oraz wilgoć zazwyczaj sprawiają, że po zimie nasze metalowe ogrodzenie wokół domu lub działki nie wygląda zbyt dobrze. Wyblakłe kolory, rdza oraz odpadająca, stara farba sprawiają, że potrzebna zaczyna być gruntowna renowacja płotu, która jest niestety zbyt czasochłonnym zajęciem.

Zobacz również: Farby antykorozyjne do malowania ogrodzeń metalowych 

- Zazwyczaj odnawianie startych, metalowych powierzchni wymaga bardzo dokładnego usunięcia rdzy oraz zastosowania farby podkładowej. Dobrą alternatywę stanowią produkty takie, jak np. Dekoral Emalia Antykorozyjna, polecana do podłoży stalowych oraz żeliwnych. Można ją stosować bezpośrednio na rdzę, a dodatkowo nie wymaga nakładania produktów podkładowych. Wystarczy jedynie dobrze oczyścić podłoże przed aplikacją emalii. Dzięki temu renowację ogrodzenia można przeprowadzić wyjątkowo szybko, a efekt naszej pracy będzie naprawdę trwały. Co więcej, Emalię Antykorozyjną możemy wykorzystać zarówno do odnowienia płotu, jak i metalowego stolika czy balustrady na balkonie - wyjaśnia Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Remont płotu jak błyskawica

Rozpocznijmy pracę od oceny stanu podłoża. Wszelkie niezwiązane warstwy starej farby, lub też luźną rdzę należy usunąć gruboziarnistym papierem ściernym bądź też drucianą szczotką, natomiast w przypadku powierzchni, które są dobrze związane, lub lekko zaatakowane korozją, wystarczy usunięcie zabrudzeń oraz zmatowienie całości za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego.

To też cię zainteresuje: Jak samemu pomalować metalowe ogrodzenie 

Do malowania możemy przystąpić w momencie, kiedy temperatura osiągnie od 10 do 25 stopni Celsjusza - ciepła wiosna to idealny czas. Przed przystąpieniem do aplikacji, emalię dobrze jest wymieszać, a w razie potrzeby także rozcieńczyć dedykowanym do wyrobów ftalowych rozcieńczalnikiem. W zależności od rodzaju i budowy ogrodzenia możemy wykorzystać zarówno wałek, jak i pędzel. Po nałożeniu pierwszej warstwy do aplikacji kolejnej możemy przystąpić po upływie 1-2 godzin. Do uzyskania pełnego efektu ochronnego zaleca się nałożenie 2 lub 3 warstw produktu. Po zakończeniu pracy nie zapominajmy o dokładnym umyciu narzędzi. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Dekoral
1komentarzy