Sztuczna trawa: gdzie i kiedy sprawdzi się to rozwiązanie

Tagi:
Gumowe płyty ze sztuczną trawą są łatwe w montażu i utrzymaniu. Zadbany, równy trawnik to marzenie większości właścicieli ogrodów, a zieleń na balkonie tęskniących za przyrodą mieszkańców bloków. M.in. do nich skierowana jest oferta syntetycznej trawy.
 • Sztuczna trawa na tarasie

  Sztuczną trawę można zastosować na balkonie i tarasie.

  Rubtiler
 • Gumowe płyty ze sztuczną trawą

  Trawnik trzeba regularnie podlewać i kosić, a nieprawidłowo lub zbyt intensywnie użytkowany, szybko się niszczy i wygląda nieestetycznie. Osoby, które nie przepadają za tymi pracami, mogą zastosować sztuczną trawę.

  Rubtiler
 • Płyta gumowa ze sztuczną trawą

  Płyty gumowe ze sztuczną trawą, które są w ofercie marki Rubtiler powstają z granulatu składającego się w 99 proc. ze zużytych opon ciężarowych. Zastosowany proces recyklingu pozwala na wtórne zagospodarowanie gumowych odpadów w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska. Surowiec jest w 99,9 proc. wolny od zanieczyszczeń stalą i tekstyliami.

  Rubtiler

Sztuczna trawa sprawdza się wszędzie tam, gdzie uprawa trawnika jest utrudniona – w miejscach zbyt wilgotnych, zacienionych lub nadmiernie nasłonecznionych, w trudno dostępnych zakamarkach ogrodu, czy na obszarach narażonych na intensywną komunikację. W takich miejscach naturalna trawa bywa wyjątkowo trudna w utrzymaniu.

Dzięki sztucznej trawie kolor zielony może gościć w naszym ogrodzie przez cały rok. Trawę taką możemy wykorzystać jako nawierzchnię przydomowego placu zabaw lub mini-boiska sportowego. Jeżeli zdecydujemy się na gumowe płyty ze sztuczną trawą, to ich miękki podkład ochroni dzieci przed urazami kostno-stawowymi oraz będzie amortyzował ewentualne upadki. 

Sztuczna trawa na zielony taras

Sztuczna trawa sprawdzi się także na balkonie i tarasie. Płyt gumowych ze sztuczną trawą można używać przez cały rok – bez względu na warunki pogodowe. Dzięki temu rozwiązaniu taras będzie wyglądał schludnie i estetycznie nawet poza sezonem letnim. Dbałość o porządek przestrzeni balkonowych czy tarasowych jest niezwykle ważna, gdyż stanowią one niejako „przedłużenie" mieszkania.

Zobacz wideo: Jak urządzić balkon lub taras będący przedłużeniem mieszkania

Płyty nie absorbują wody, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu, a na ich powierzchni nie tworzą się kałuże. Są też bardzo proste w montażu. Gumowe elementy wystarczy ułożyć jeden przy drugim, ewentualnie przymocować klejem montażowym do siebie lub do podłoża. Gumowa płyta ze sztuczną trawą kosztuje około 100 złotych za metr kwadratowy.

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Vinderen
1komentarzy