Podlewanie ogrodu: rozwiązania ułatwiające pracę w ogrodzie

Podlewanie roślin to podstawa ich pięknego i zdrowego wyglądu. Ponieważ noszenie konewki z wodą jest niepraktyczne, praktycznie każdy amator ogrodu korzysta z węża ogrodowego.
 • Flo Bęben do węża ogrodowego

  Bęben do węża ogrodowego ułatwia zwijanie węża.

  Agito.pl
 • Bęben do węża ogrodowego na kołach

  Bęben do węża ogrodowego wyposażony w koła ułatwia transport węża.

  Agito.pl
 • Wózek na wąż

  Wózek na wąż ogrodowy sprawdzi się w dużym ogrodzie.

  Agito.pl

Wąż ogrodowy jest bardzo przydatny, szczególnie w upalnych okresach roku. Niestety ma on też swoje wady – wąż trzeba ciągnąć po trawniku, między drzewami i rabatami, które wtedy łatwo uszkodzić. Dlatego dla wygody i kondycji roślin warto stosować bębny lub wózki do węży ogrodowych.

Odpowiednie akcesoria pomogą nam nie tylko w użytkowaniu węża, ale również umożliwią jego sprawne zwijanie. Ułatwią utrzymanie porządku w ogrodzie.

Warto rozważyć też opcję mrozoodporne zaworu czerpalnego, bo to pewne źródło wody w ogrodzie.

Bęben na wąż ogrodowy

Do małego ogrodu lub na taras idealne sprawdzi się prosty bęben do węża ogrodowego (np. Flo Bęben do węża ogrodowego za cenę ok. 60 zł). Urządzenie zapewnia wygodny transport i ułatwia przechowywanie węża. Dzięki dobrze wyważonemu środkowi ciężkości bęben jest bardzo stabilny. Można również kupić bęben wyposażony w koła (koszt urządzenia to ok. 70 zł).

Jeśli do podlewania mamy większą powierzchnię, a używany przez nas wąż ogrodowy jest dłuższy, pamiętajmy by kupując bęben sprawdzić, jak długi waż można na niego nawijać.

Można również zdecydować się na bęben, który mocowany jest do ściany domu. Jest to urządzenie, które bardzo usprawnia prace nawadniające ogród. Najwygodniejsze są bębny z automatycznym zwijaczem węża ogrodowego.

A może wąż ma wózku?

Przy większym ogrodzie doskonale sprawdzi się bęben na kółkach. Jego konstrukcja znacznie ułatwi pracę – bez problemu przeciągniemy go na drugi koniec działki (np. Gardena Wózek na wąż 60TS kosztuje ok. 300 zł). Duże, lekkie koła umożliwiają poruszanie się w nierównym terenie, a korba umieszczona w górnej części uchwytu sprawia, że przy zwijaniu węża nie trzeba się schylać.

Ogrodnictwo to dla wielu z nas przyjemne hobby, dające odpoczynek i poczucie pożytecznego spędzania czasu. Tak jak w przypadku wielu pasji, także tu potrzebny jest odpowiedni sprzęt, aby efekty naszej pracy były jak najlepsze, a przyjemność jak największa. 

Dla amatorów prac w ogrodzie: Narzędzia ogrodowe: nowości, które ułatwią pracę w ogrodzie 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Agito.pl
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Zapraszam na film z prostym systemem nawadniania w ogrodzie http://youtu.be/UaqRJoAmBw4
Kaskaa, 07.05.2013, 17:45