Piaskowanie na mokro to skuteczne czyszczenie powierzchni

Piaskowanie powierzchni sprawia, że czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do ponownego malowania lub lakierowania szorstkość.
  • Piaskowanie rusztu grilla za pomocą urządzenia wysokociśnieniowego

    Piaskowanie to idealny sposób na wyczyszczenie rusztu w grillu ogrodowym.

    Kärcher
  • Piaskowanie urządzeniem wysokociśnieniowym

    W przypadku usuwania lakierów czy też powłok malarskich, efekty piaskowania podobne są do szlifowania nawet w trudno dostępnych zakamarkach czy też zakrzywieniach.

    Kärcher

Jak wykonać proces piaskowania samemu? Można do tego wykorzystać urządzenie ciśnieniowe wyposażone w lancę do piaskowania przymocowaną do pistoletu i węża, który dostarcza ścierniwo do lancy. Taki zestaw umożliwia usunięcie z czyszczonej powierzchni rdzy, starych powłok farby czy lakieru. Piaskować można kostkę brukową, cegłę, stal, drewno i betonu.

Cały proces czyszczenia mechanicznego i ścierania powłok farby, lakierów czy też rdzy polega na dostarczeniu ścierniwa za pomocą węża przymocowanego do lancy i wody pod wysokim ciśnieniem przy użyciu średniej klasy (odpowiednio wysokie ciśnienie) urządzenia wysokociśnieniowego.

Ścierniwo należy dobierać w zależności od tego, jak trudne do usunięcia są zalegające powłoki rdzy, lakieru czy farby. Ważny jest również rodzaj czyszczonej powierzchni. Inaczej usuwa się resztki farby i lakierów z powierzchni drewnianej, stalowej, ceglanej czy brukowanej.

 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy