Nowości wśród narzędzi ogrodowych jako prezent pod choinkę (zdjęcia)

Narzędzia ogrodowe mogą być dobrym, a do tego praktycznym, prezentem świątecznym. Jednak jest dużo innych sprzętów dla działkowicza. Dlaczego nie obdarować bliskiej osoby czymś oryginalnym i przydatnym w ogrodzie?
 • Taboret na kółkach

  Taboret na kółkach ułatwi pracę każdemu ogrodnikowi.

  Wenko
 • Kubek działkowca

  Emaliowany kubek stylizowany na ten sprzed lat idealny prezent dla sentymentalnych działkowiczów.

  Olkusz
 • Stojak na drewno

  Dzięki takiemu stojakowi polana przygotowane do palenia w kominku nie będą zawilgocone.

  Jula
 • Zestaw narzędzi ogrodniczych

  Kilkuczęściowy komplet narzędzi to niezbędnik każdego ogrodnika.

  Fiskars
 • Donica do pędzenia cebul

  Donica do pędzenia cebul jest praktyczna i estetyczna.

  Avisit
 • Sadzarka do cebul

  Sadzarka służy do wykonywania otworów w glebie pod cebulki kwiatów.

  Bellota
 • Kalendarz działkowca

  Ten pomysł sprawdza się co roku.

  Empik
 • Wózek do transportu donic

  Na takim wózku doniczki z roślinami można łatwo przewozić w inne miejsce.

  Videx

Nie ma co obdarowywać na siłę prezentami, powiedzmy, średnio oczekiwanymi przez tę drugą stronę. Narzędzia ogrodowe jako gwiazdkowy prezent to pomysł oryginalny, ale i praktyczny. Podpowiadamy, co fajnego Gwiazdor może przynieść w Wigilię zapalonemu działkowiczowi i ogrodnikowi, zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu.

Taboret na kółkach

Wygodny mebel sprawi, że ogrodnik nie będzie odczuwał bólu pleców. Siedzisko (drewniane lub tapicerowane) przyda się np. podczas pielenia, przesadzania roślin czy malowania płotu. Sprzęt o tyle wygodny, że nie trzeba z niego za każdym razem wstawać i go przestawiać, bo wyposażony jest w kółka. Niektóre taborety posiadają regulowaną wysokość. W wybranych krzesełkach przy podstawie jest minipółka na drobne sprzęty ogrodnicze. Mobilny taboret to wydatek 50–130 złotych.

Kubek działkowca

Stylizowany na kubek z lat 80-tych, albo i 70-tych. To kubek emaliowany. Ma około 8 centymetrów średnicy i około 400 mililitrów pojemności. Nie wygląda ani na chiński produkt, ani na towar inspirowany Ameryką. To nasz, polski, tradycyjny kubek. Można go myć w zmywarce. Na taki prezent trzeba wydać około 40 złotych.

Stojak na drewno opałowe

To stelaż, wykonany zazwyczaj ze stali albo odpornego na wilgoć i temperaturę tworzywa. Zadaniem stojaka jest tak utrzymać drewno opałowe, żeby nie nasiąkała w nie woda. Chodzi zwłaszcza o dolne polana, które przesiąkają wodą i przez które ta woda „idzie" wyżej. Niektóre stelaże są rozsuwane, dzięki czemu można w nich przechowywać większą partię drewna. To jednak droższy prezent. Za urządzenie trzeba dać od 160 do 300 złotych.

Też się przyda wiedzieć w sezonie: Rośliny doniczkowe zimą 

Zestaw narzędzi ogrodniczych

Doświadczony ogrodnik niejeden taki komplet pewnie posiada, ale młody ogrodnik z pewnością ucieszy się z zestawu narzędzi ogrodniczych. W skład wchodzi zazwyczaj łopatka służąca do sadzenia i przesadzania roślin, kultywator do aeracji gleby, podkładka pod kolana oraz rękawice ogrodnicze. Komplet (teraz też w ofercie w opakowaniu z motywami świątecznymi) kosztuje od 30 do ok. 120 złotych.

Doniczka do pędzenia cebul kwiatowych

Ceramiczna albo plastikowa donica ma kształt kuli. To oryginalna donica, ponieważ służy do pędzenia cebul kwiatowych. Zazwyczaj produkuje kwiaty osadzone na paru łodygach. Donica ma kilkanaście centymetrów średnicy. Wystarczy dolać wody i czekać, aż pojawi się kwiat. Donica jest przeznaczona do wielokrotnego użytku. W wersji świątecznej ma dodatek: bilecik, na którym wpisuje się imię osoby tym upominkiem obdarowanej. Doniczka to wydatek mniej więcej 50 złotych.

Sadzarka do cebulek kwiatowych

Urządzenie jest pomocne do wykonywania otworów w glebie pod cebulki kwiatów. Dzięki mechanizmowi zgarniającemu i wysypującemu ziemię obsługa sadzarki staje się prosta. Sprzęt zazwyczaj ma wskaźnik głębokości. Sadzarka może być wykonana ze stali albo z tworzywa sztucznego. Wybrane modele są wyjątkowo lekkie: ważą zaledwie 100 gramów. Sprzęt kosztuje przeciętnie od 15 do 35 złotych. 

Poczytaj także: Jak chronić kwiaty przed mrozem 

Ścienny kalendarz działkowca

Kalendarz działkowca przydaje się każdego dnia i to przez cały rok. Oprócz informacji standardowych, jakie w każdym kalendarzu się znajdują, wersja dla działkowca zawiera także porady dotyczące prac w ogrodzie, jakie powinny być wykonywane w kolejności miesiąc po miesiącu oraz informacje odnośnie wysiewu i sadzenia kwiatów czy innych roślin. Kalendarz ogrodnika kosztuje, zależnie od wydania, od 15 do 60 złotych. 

Wózek do doniczek

Doniczki z roślinami można przewozić łatwo w inne miejsce. Jednocześnie unika się bezpośredniego kontaktu doniczki z podłożem. Istnieją różne rozmiary wózków, np. małe to te do przewożenia donic o średnicy maksymalnej 30 centymetrów. W sumie taki wózek udźwignie około 60 kilogramów. Najtańsze wózki kosztują niecałe 50 złotych

Autor: Katarzyna Piojda
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

my się z żoną zaopatrujemy w narzędzia w sklepie internetowym narzedzianonstop.pl, naprawdę to jest taniej i łatwiej niż cisnąć do jakiegoś marketu budowlanego, jakość samych narzędzi też jest lepsza
Kastet, 09.04.2015, 15:01
gdzie można kupić taki taboret
wolnicka, 06.06.2018, 21:41