Zabawki ogrodowe. Zobacz tanie i droższe zestawy

Dla dziecka samo przebywanie na powietrzu i podlewanie grządek to już frajda. A jeśli ustawisz w ogródku jeszcze kilka zabawek, stworzysz swojemu dziecku prawdziwy raj.
 • Dziecko w bazie ogrodowym

  Dmuchany basen ogrodowy o małej głębokości, to dla małych dzieci atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu w ogrodzie.

  acpm1983
 • huśtawka ze sznurka

  Najprostsza huśtawka z deski i sznurka kosztuje około 20 złotych. Powieś ją na drzewie.

  Anna Karda
 • Zjeżdżalnia dla małego dziecka

  W ogrodzie do zabawy dla najmłodszych można postawić małą zjeżdżalnię z kolorowego tworzywa sztucznego.

  businessplans

Niektóre zestawy ogrodowych zabawek od prawdziwych placów zabaw albo altanek różnią się tylko tym, że są mniejsze. Za kilka tysięcy złotych skompletujesz w ogrodzie lunapark albo zapewnisz maluchom miniaturowy domek z tarasem. Możesz pokusić się również na zakup dużych klocków do ogrodu, które bawią i uczą. Jeśli szukasz oszczędności samodzielnie wykonaj piaskownicę i ustaw w jej pobliżu drewniane pieńki, na których dzieci będą mogły robić babki i inne konstrukcje z piasku.

Zobacz również: Dzieci w ogrodzie: przygotowujemy grządkę dla małych ogrodników 

Zabawki można też zrobić samodzielnie, wykorzystując niepotrzebne sprzęty z domu albo kupić je już za kilkanaście złotych. Nie mogą mieć ostrych krawędzi, a miejsce przeznaczone do zabawy powinno być pozbawione korzeni i kamyków. Pamiętaj, że dla malucha od najpiękniejszych zabawek ważniejsze będzie to, że czas w ogrodzie spędzi razem z tobą!

Huśtawki

 • z opony lub deski i sznurka – taką najprostszą huśtawkę możesz zrobić samemu i powiesić ją na gałęzi (koszt: kilkanaście złotych)
 • na huśtawce ogrodowej dla dorosłych maluch również poszaleje, a przy okazji jego rodzice będą mieli miejsce na chwilę odpoczynku. Kupisz ją w marketach budowlanych ale także w popularnych marketach spożywczych (od 150 zł).
 • huśtawka równoważna – dla dwóch osób, dzieci odbijają się w górę na przemian nogami (ok. 400 zł).

Zjeżdżalnie

 • dla dzieci do 3 lat - z trzystopniową drabinką, z bajkowymi motywami (od 100 zł)
 • 2-3 metrowe rynny z możliwością ślizgu wodnego po podłączeniu ogrodowego węża, którymi maluch będzie mógł zjechać prosto do baseniku z wodą (ok. 200 zł)
 • wysokie, powyżej 4 metrów – mogą być połączone z domkiem, huśtawką, zakręcone lub falowane (od 350 zł do ok. 3 tys. zł)

Baseny

 • dmuchane, o średnicy około 80 cm, kupisz już za kilkanaście złotych. Dla najmłodszych są baseniki z daszkiem (ok. 50 zł).
 • plastikowe – w kształcie muszelki albo żabki , do napełniania wodą albo piaskiem, z klapą (ok. 60 zł).
 • baseny ogrodowe na stelażu, przeznaczone także dla dorosłych, z zestawem czyszczącym i przykryciem, o powierzchni nawet kilkunastu metrów kwadratowych (od. 300 zł – 2500zł).

Piaskownice

 • zbudowana przez tatę - możesz wykorzystać do tego gotowe palety do składowania (ok. 20 zł), które ułożysz na warstwie agrowłókniny i wypełnisz piaskiem albo zbić piaskownicę z kilku desek. Pamiętaj tylko, by wygładzić krawędzie i by z desek nie wystawały gwoździe.
 • piaskownica zamykana. Po otwarciu do pokrywy możesz napuścić wody, by twój maluch miał piasek i wodę w jednym (ok. 60 zł).
 • piaskownica wodny stół z wgłębieniami w blacie na piasek i wodę, z parasolem. Do tego także zjeżdżalnia dla zabawek (ok. 250 zł).

Warto przeczytać: Minipiaskownica w przydomowym ogrodzie: zrób ją sam. Poradnik 

Domki ogrodowe

 • szałas z gałęzi - maluch może go zbudować wspólnie z wami. Drewniany domek przykryjcie np. niepotrzebnym prześcieradłem, które pomalujecie plakatówkami w kolorowe, indiańskie wzory.
 • domek na drzewie – to spełnienie dziecięcych marzeń. Taka konstrukcja musi być bardzo solidna! Gotowe domki możesz zamówić w internecie albo u stolarza.
 • miniatury altanek: domki plastikowe z werandą i doniczkami, w których maluch może pielęgnować posiane samodzielnie roślinki. Domek ze zjeżdżalnią albo domek na nóżkach z umieszczoną pod spodem piaskownicą, która od razu jest dzięki temu zacieniona (ok. 300 zł – 1,5 tys. zł).

Śmiechom i piskom nie będzie końca podczas skakania na trampolinie – kupisz ją za około 400 zł. Do zabawy w ogrodzie przyda się też cała masa mniejszych zabawek: bumerang, lotki albo bramka do piłki nożnej, siatka do siatkówki lub badmintona czy kosz do gry.
Maluchy uwielbiają cię naśladować: do zabawy w dom daj dzieciom puste butelki po wodzie mineralnej, niepotrzebną łyżkę czy zwykłą plastikową miskę, w której pociechy z zapałem ugotują zupę z mleczy, patyczków i trawy.
Małemu ogrodnikowi posłuży też najzwyklejszy zestaw do piaskownicy albo narzędzia z trzonkami o długości około 80 cm, idealne do wzrostu dziecka. 

Autor: Anna Karda
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Zamiast kupować badziew w marketach lepiej zadbać o bezpieczeństwo dziecka i kupić nieco droższe zabawki ogrodowe ale spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa i napewno dużo trwalsze niż te tanie chińskie marketowe rzeczy polecam strone: stiv.pl lub sklep w Słupsku na Przemysłowej 10
kadafi, 18.05.2012, 14:06
Basen ogrodowy to bardzo dobry pomysł nie tylko jako zabawka dla dzieci, warto zastanowić się nad zakupem większych basenów, tak aby cała rodzina mogła skorzystać.
Hop-Sport, 01.03.2018, 15:23