Pokost lniany: do naturalnej impregnacji drewna

Stosując ekologiczne produkty, takie jak pokost lniany można bardzo dobrze zabezpieczyć drewno i zapewnić mu wyjątkową trwałość.
  • Szafka derwniana w łazience

    Pokost lniany można stosować w miejscach o dużej wilgotności. Daje on nie tylko solidną ochronę przed wilgocią, ale jest także podkładem, na który z powodzeniem można nakładać kolejne powłoki, takie jak: farby podkładowe, nawierzchniowe oraz lakiery do drewna.

    Drewnochron
  • Surowe drewniane elementy

    Pokost lniany jest naturalnym produktem i może być nakładany bezpośrednio na surowe drewno.

    Drewnochron

Drewno jako naturalny surowiec wymaga kompletnej ochrony mimo tego, że samo potrafi właściwie reagować na zmienne warunki, w których jest eksploatowane. Pokost jako tradycyjny środek wraca do łask.

Zobacz równieżJak szybko zadbać o drewno w ogrodzie 

Pokost lniany jako naturalny podkład

Lakierowanie drewna, oprócz efektu dekoracyjnego, służy przede wszystkim jego ochronie przed działaniem czynników pogodowych oraz przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Aby zapewnić kompletne zabezpieczenie sięgające w głąb struktury surowca, konieczne jest wstępne zastosowanie silnie penetrującego podkładu. Zapobiegnie on działaniu wilgoci.

Warto wiedzieć: Plusy i minusy drewnianych blatów kuchennych

Pokost lniany dzięki swoim właściwościom jest dobry do pierwotnego zabezpieczenia drewna w domu bądź ogrodzie. Preparat przygotowany jest na bazie oleju lnianego. Dzięki temu niweluje on zaleganie wody i tym samym uniemożliwia rozwój grzybów czy pleśni. Dlatego produkt ten można stosować do zabezpieczania drewna użytkowanego w łazience czy w kuchni.

Łatwość stosowania

Pokost lniany może być nakładany bezpośrednio na surowe drewno i wszystkie materiały drewnopochodne. Bezbarwny preparat nie zmienia koloru surowca, a przy tym nie tworzy powłoki lakierowej. Używa się go w postaci rozcieńczonej. Osiąga wtedy konsystencję, dzięki której łatwo się wciera i lepiej wnika w powierzchnię.

Pokost można nanosić ręcznie bądź maszynowo. Jednak zawsze należy wstępnie przeszlifować powierzchnię, a następnie aplikować pokost lniany aż do całkowitego nasycenia drewna.

Przeczytaj także: Konserwacja drewna na 4 sposoby – olej, lazura, bejca, lakier 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Drewnochron
0komentarzy