Domek na narzędzia – jaki warto mieć w ogrodzie

Pomyśl o domku na narzędzia. W ten sposób uporządkujesz ogród i odpowiednio przechowasz narzędzia ogrodowe. Zobacz, na jaki domek narzędziowy warto się zdecydować.
 • Domek o małym metrażu

  Taki domek narzędziowy stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy dysponują niewielką przestrzenią.

  www.ogrodowedomki.pl
 • Domek z blachy

  Dzięki braku potrzeby konserwacji (malowania) domku wykonanego z blachy, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić pieniądze oraz cenny czas.

  www.garaze-ogrodowe
 • Blaszany domek narzędziowy

  Dzięki decyzji o kupnie domku narzędziowego, każdy ogrodnik, majsterkowicz lub inny użytkownik piły spalinowej czy kosiarki przechowa bezpiecznie, do następnego sezonu swój sprzęt.

  www.garaze-ogrodowe.pl
 • Domek na narzędzia zrobiony z drewna

  Prostokątny domek narzędziowy kryty dachem dwuspadowym. Wydatnie wystający dach od frontu oraz pokrycie bitumiczne tworzy skuteczną ochronę elewacji przed deszczem.

  www.ogrodowedomki.pl
 • Domek narzędziowy z drewna

  Domek narzędziowy z drewna świerkowego daje możliwość wyboru miejsca montażu drzwi i okien w dowolnej części elewacji. Przestronne wnętrze zdoła pomieścić niezbędne narzędzia ogrodnicze.

  www.ogrodowedomki.pl
 • Domek majsterkowicza

  Domki ogorodwe wykonane z drewna idelanie wkomponują się w ogrodowy krajobraz.

  www.ogrodowedomki.pl

Funkcjonalność posiadania domku narzędziowego jest oczywista. Dzięki niemu uporządkujemy teren wokół domu, gromadząc narzędzia w jednym bezpiecznym miejscu. Jednak nie tylko praktyczny wymiar się liczy. Ważne też, by domek estetycznie wyglądał i był trwały.

Przeczytaj teżPoliwęglanowa szklarnia w przydomowym grodzie

Podczas wyboru domku narzędziowego zwróć uwagę na kilka ważnych spraw

Przede wszystkim zastanów się nad wymiarami domku. Pamiętaj, by do wszystkich narzędzi mieć swobodny dostęp. Zwróć uwagę na wysokość budynku, która powinna być dostosowana do wzrostu osób korzystających z niego.

Ze względu na to, że w wielu przypadkach w domkach narzędziowych nie chowamy jedynie narzędzi, ale często także majsterkujemy, podczas wyboru zwróćmy uwagę na wielkość pomieszczenia. Wymiary powinny być przemyślane i dostosowane do jego przeznaczenia.

Na rynku do wyboru mamy całą gamę ciekawych domków narzędziowych. Decydując się na któryś z nich warto wybrać taki, w którym sami możemy zamontować półki, wedle potrzeb.

Pamiętajmy też, by domek miał szeroko uchylane, dość duże drzwi, by swobodnie można było wprowadzić do niego taczkę czy rower a także oświetlić wnętrze światłem dziennym, by łatwiej wykonywać drobne czynności lub odnaleźć niezbędny sprzęt. Powinniśmy również uzgodnić czy w domku potrzebne będą okna. Jeśli budynek będzie służył tylko do przechowywania narzędzi, okna nie będą potrzebne, jeśli będziemy w nim majsterkować, warto, by okna były dość spore.

Można również pomyśleć o wiacie przy domku. Domek narzędziowy może stać się wtedy nie tylko pomieszczeniem, w którym schowamy narzędzia, ale także zgromadzimy i przechowamy pod zadaszeniem drewno na opał.

Warto zobaczyćSposoby na przechowywanie narzędzi ogrodowych 

Drewniany domek narzędziowy wygląda pięknie, ale należy go konserwować

Zaletą domku narzędziowego z drewna jest fakt, że idealnie wkomponowuje się w krajobraz ogrodu, dodając mu jednocześnie ciepłego wyglądu. Prezentuje się bardzo naturalnie i w zasadzie pasuje do każdego rodzaju ogrodu. Kiedy jednak zdecydujemy się na ten rodzaj domku, by zachował on swoje walory estetyczne, należy go konsekwentnie konserwować. Wszelkiego rodzaju impregnaty chronią nie tylko przed działaniem czynników atmosferycznych, ale także przed grzybami pleśniowymi i owadami – szkodnikami drewna.

Jednak alternatywą dla osób chcących uniknąć zabiegów związanych z konserwacją jest zakup domku, którego elewacja wykonana jest z sidingu. Dzięki zewnętrznym panelom sidingowym domku nie trzeba będzie go konserwować.

Blaszany domek narzędziowy powinien być odporny na korozję

Decydując się na ten rodzaj domku pamiętajmy, że ma on dwie podstawowe zalety, ciężko go uszkodzić oraz nie wymaga sezonowej konserwacji. Podczas wyboru zwróćmy jednak uwagę na kilka ważnych spraw. Przede wszystkim na gwarancję antykorozyjną. Tylko korozja bowiem może poważnie uszkodzić blaszany domek. Warto zastanowić się także nad kolorem. Najpopularniejszymi są kolory zielony a także szary. 

Polecamy: Ogrodowe domki dla dzieci jako wymarzone miejsce zabaw 

Autor: Agata Kaźmierczak
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

http://sklep.andrewex.com.pl/szopka tutaj jest szeroki wybór domków na narzędzia. Przyznam, że też by mi się przydało takie coś. Kiedyś to chyba wjadę na grabie lub też coś innego bo wala mi to się po garażu. Już nie wspomne ile zabawek przejechałem.
charlie, 17.12.2013, 12:00
Ja myślę, że jak już budować domek na narzędzia na działce (nie przy domu) to taki z domkiem. Chociażby żeby móc się schronić od deszczu, cokolwiek... Ja mam coś takiego, chodzi mi o ten pierwszy: http://domy-balik.pl/galeria/altany-2/ a powiem Wam , że niewiele więcej wyszło, niż sama buda na narzędzia.
Milek, 09.07.2015, 11:48
My u tej firmy zamówiliśmy altankę, zrobili świetną robotę więc śmiało można im zaufać.
Torwar, 17.07.2015, 14:24
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Domek na narzędzia to moim zdaniem niezbędna część każdego domu. Jeśli mi ma się to walać po piwnicy, to ja dziękuję. Teraz budujemy dom w Domy Balik i chcemy zapytać, czy mogliby nam zrobić taką narzędziową dobudówkę.
szara, 15.12.2015, 11:11
Ale żenada, sponsorowany artykuł i sponsorowane komentarze. Już trzeba było wrzucić te linki do artykułu i oznaczyć jako sponsorowany, a nie takie fake'owe lizanie się po fi*tach.
Wesoły, 05.04.2018, 14:22