Uniwersalna zabudowa z profili aluminiowych

Technologia ta pozwala szybko zbudować magazynek lub niewielki warsztat, a nawet zgrabny garaż.
  • Wiata garażowa

    Wiata garażowa wykonana z profili aluminiowych może mieć jedną ścianę wspólną z naszym domem. Tym sposobem zaoszczędzimy miejsce i pieniądze.

    Kanya
  • Konstrukcja aluminiowa wiaty garażowej

    Kanya

Każdy z nas znalazłby przynajmniej jeden dobry sposób, na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Co jednak zrobić, jeśli do rozwijania naszych zainteresowań potrzebne jest miejsce, którego najzwyczajniej w naszym domu nie mamy? Możemy wykorzystać zabudowę z aluminiowych profili konstrukcyjnych.

– Wykonana w tej technologii zabudowa nie wymaga fundamentów. Do zamocowania konstrukcji wystarczą specjalne kotwy. Dlatego nie jest potrzebne zezwolenie na budowę. Trzeba tylko zgłosić fakt postawienia konstrukcji w starostwie powiatu – mówi Sylwiusz Żak, kierownik działu Kanya w firmie Tabal.

Przestrzenie między profilami aluminiowej konstrukcji mogą być niewypełnione – otwarte, ale można je również przesłonić (np. tworzywem sztucznym). Pierwsze rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wiat, altan oraz miejsc do grillowania. Drugie – w pomieszczeniach gospodarczych.

Kącik dla dzieci

Charakter zabudowy aluminiowej można dostosować do wyglądu domu oraz do potrzeb jego mieszkańców. Dodatkowa przestrzeń nie musi być przeznaczona tylko dla dorosłych. Wiata może posłużyć do stworzenia bezpiecznego i wygodnego miejsca zabaw dla naszych pociech. Osobne miejsce na składowanie roweru, hulajnogi czy zabawek, szybko nauczy je dbać o porządek. Natomiast zadaszona piaskownica czy huśtawka sprawi frajdę nawet w czasie deszczu.

Garażowa wiata z aluminium

Zbudowanie murowanego czy drewnianego garażu wymaga dużej działki, a dodatkowo jest drogie i czasochłonne. O ile szybsze i tańsze jest postawienie garażu z blachy, o tyle zdecydowanie gorzej taka konstrukcja wygląda.

Wiata garażowa postawiona z aluminiowych profili może być lepszym rozwiązaniem. Potrzebuje w porównaniu z innymi konstrukcjami mniej miejsca. Taka wiata może przylegać do ściany domu, dlatego nie musimy martwić się o przestrzeń. Jest zatem praktycznym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich posesji.

Zobacz również: Projekty garaży wolnostojących

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Kanya
14komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (14)

na małej posesji nie postawisz jak się nie zgodzi sąsiad. Garaż wymaga pozwolenia i po ptokach!
OLO, 11.09.2012, 20:50
zgadzam się z moim przedmówcą, garaż wymaga pozwolenia. Postawiłem tzw. blaszak za 1800 zł i 7 miesięcy bujałem się z nadzorem budowlanym. Chociaż twierdziłem ze to budynek gospodarczy a taki można postawić na działce. Załatwiłem to w inny sposób, bo miałem pozwolenie na budowę na budynek mieszkalny na tej działce i opisałem to jako zaplecze techniczne budowy. I tak przy durnym sąsiedztwie musiałem oddalić się 1,5 m od granicy jak twierdzi nadzór (chociaż takiego zapisu nigdzie nie znalazłem dla tego typu budynków). A dodam najważniejsze blaszak stoi na płytach betonowych, a nie na fundamencie, więc nie jest stale związany z gruntem...i po ptokach
Ba ale najważniejsze blaszak stoi nadal.... ale jako zaplecze tech. budowy.
Więc radzę dla przyszłych kupców takich konstrukcji, aby "zbadać teren" jeśli chodzi o sąsiada i o przepis.
handzik, 11.09.2012, 23:09
Nieprawda. Zgoda sąsiada nie jest wymagana. Ale są inne wymogi. Jest zmiana w prawie budowlanym.
Jan Kowalski, 12.09.2012, 09:27
... to prawda, a jeśli to ma być wiata, to tylko wolnostojąca - A TA WOLNOSTOJĄCĄ Z CAŁĄ PEWNOŚĆIĄ NIE JEST!!!
igrak, 12.09.2012, 12:58
Seba, 28.01.2013, 14:45
Ciekawe jak taka aluminiowa konstrukcja jest odporna na silny wiatr lub grad (choć żadko bywa), bo coś mi się wydaje że mała wichura i garaż trzeba będzie zbierać od sąsiadów z podwórka.
aaa, 12.09.2012, 01:26
dokladnie, wiata to nie garaz, jak sie ktos nie zna to niech sie nie madrzy... odsylam do prawa budwolanego, moze lepiej najpierw sprawdzic, a potem sie wypowiadac...
Szczepański, 21.09.2012, 14:31
teoretycznie Twoje obawy są uzasadnione - wichura i grad potrafi zniszczyć karoserię samochodu oraz dachy ceramiczne i blaszane, ale powiem Ci, że znam tego typu profile (innego producenta ale konkurenta firmy KANYA i TABAL) używane do konstrukcji mechanicznych i powiem Ci, że połączenia czy to złączkami, czy kątownikami są naprawdę super mocne. Zwróć uwagę, że przecież buduje się z takich profili różnego rodzaju maszyny i urządzenia (duże obciążenia, duże drgania itp) i jakoś to wytrzymuje. A jak zrobisz ściany z poliwęglanu to wiedz, że ma on na uderzenia wytrzymałość 25 razy większą od szkła (dlatego jest szeroko stosowany w obudowach maszyn, gdzie może coś odpaść od maszyny).
Podsumowując Myślę, że najważniejszą kwestią jest zamocowanie do podłoża, czy też ściany :) a samych profili i wypełnienia bym się nie obawiał:)
m-x4, 03.10.2012, 14:18
na wiatę nie trzeba mieć pozwolenia, tylko na garaż. Wiata nie ma drzwi
torog, 12.09.2012, 08:03
nie pozwolenie, a zgłoszenie - przy tym i tak odległości od granic działki muszą być zachowane
czarek, 12.09.2012, 08:13
Ale paskudztwo !
POPO, 12.09.2012, 08:11
- to kwestia gustu. Ale za to jakie praktyczne!
Witek, 12.09.2012, 09:07
No wiesz: betonowe ogrodzenia , kostka Bauma ( nie mylić z brukiem ), pleksi daszki nad balkonami blokach po dociepleniach, ocieplana styropianem socrelistyczna architektura z lat 50-tych itd.... wszystko praktyczne i jak wygląda nasze otoczenie teraz ???
POPO, 12.09.2012, 12:01
a tak swoja droga to tez jest tak, ze chyba ci co sie wypowiadaja nie maja swoich domkow, skoro to jest brzydkie to moze was stac by bylo na piekny budynek nie wiadomo z czego zrobiony, praktyka wyglada tak, ze wybiera sie praktyczne i tanie rozwiazania (relatywnie tanie przynajmniej)
Szczepański, 21.09.2012, 14:33