Trampolina ogrodowa. Jak ją wybrać?

Popularność trampolin ogrodowych rośnie z sezonu na sezon. Podpowiadamy jak ją wybrać, by służyła przez kilka lat.
  • Trampoliny 366 cm

    trampoliny.pl
  • Trampolina Athletic 305 cm. Cena: 749 zł

    trampoliny.pl

Sprzęt używany kiedyś w akrobatyce sportowej, coraz częściej umieszczany jest w przydomowych ogródkach. Trampoliny, inaczej zwane batutami sprawiają wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 

Zobacz też: Aranżacja ogrodu w kobiecym wydaniu (ZDJĘCIA) 

- Z zasady trampolin ogrodowych nie rozróżniamy na trampoliny dla dorosłych i dla dzieci. Z pewnością będą z nich korzystać zarówno jedni i drudzy. Zawsze radzimy, żeby kupować trampolinę o jak największym obciążeniu, którego starajmy się nie przekraczać - mówi Ewa Jaszczyk z firmy GOFIT, producenta i dystrybutora trampolin ogrodowych, właściciela sklepu Trampoliny.pl 

Maksymalne obciążenie trampoliny powinno wynosić najmniej 140 kg. Popatrzmy ile nóg ma nasz sprzęt: od średnicy 305 cm – powinny być cztery podwójne nogi. Zarówno nogi jak i rama, powinny być zrobione z rur o minimalnej średnicy 38 mm i 1,4 mm grubość ścianki. Rama i sprężyny powinny być zabezpieczone osłonami z grubą gąbką, a całość powinna być otoczona siatką ochronną.

- Zwróćmy też uwagę na wysokość maty do skakania od ziemi . Powinna być jak najwyższa z koniecznością użycia drabinki, tak by w razie potrzeby zamknąć małym dzieciom niekontrolowany dostęp do urządzenia - tłumaczy Jaszczyk.

Na rynku dostępne są dwa rodzaj trampolin: z siatką wewnętrzną i zewnętrzną. W przypadku umieszczenia siatki na zewnątrz dzieci mają więcej miejsca, mogą usiąść na osłonie sprężyn. Nie ma takiej możliwości, gdy siatka umieszczona jest wewnątrz.

Przez zakupem sprawdźmy też czy części wymienne są dostępne w sklepach. Najczęściej zużywają się sprężyny i ich osłony.

Ceny trampolin są zróżnicowane. Na portalach aukcyjnych zaczynają się od 300 zł w zależności od rozmiaru. Średnia cena to 700-1000 zł. Najdroższe, holenderskie kosztują nawet po kilka tysięcy złotych.

- Przestrzegamy przed zakupem najtańszych trampolin z niepewnych źródeł. Siłą rzeczy mają one znacznie słabsze parametry niż te bardziej wytrzymałe trampoliny, które wytrzymają znacznie dłużej - tłumaczy Ewa Jaszczyk. 


Autor: Zuza Gunia
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Komentarz został usunięty.
Wybór trampolin ogrodowych jest w sklepie https://hegen.com.pl/trampoliny-ogrodowe/
Dominika, 25.04.2018, 14:44