Jak podzielić ogród na strefy? Urządzamy funkcjonalny ogród

Czego oczekujemy od ogrodu? Najczęściej zależy nam, by pełnił on kilka funkcji jednocześnie. Maja Popielarska mówi, jakie strefy i jak wydzielić w ogrodzie.
  • Aranżacja strefy relaksu w ogrodzie

    Dobrze zaaranżowany ogród powinien mieć kilka stref. Najbardziej podstawową w większości ogrodów jest funkcja rekreacyjna. W strefie dla najmłodszych może znaleźć się piaskownica, huśtawka lub domek – dzieciom do gustu najbardziej przypadnie ten na drzewie.

    Dzień Dobry TVN/x-news

– Ogród to takie magiczne miejsce, w którym zbiegają się ścieżki różnych istot: człowieka, roślin i zwierząt. I sztuka polega na tym, aby każdej z nich zapewnić odpowiednią przestrzeń i strefę do życia – mówi miłośniczka ogrodów, Maja Popielarska.

Jednak każdy z nas ma inne oczekiwania od ogrodu. Jednym zależy na miejscu do relaksu dla dorosłych i placu zabaw dla najmłodszych. Inni chcą cieszyć się pięknymi kwiatami oraz smacznymi zbiorami. A części ogrodników zależy na połączeniu wszystkich tych funkcji. Aranżując ogród powinniśmy też pamiętać, że najbardziej wartościowy jest ten, w którym żyje mnóstwo zwierząt. Zobacz rady Mai Popielarskiej, jak w jednym ogrodzie połączyć kilka najważniejszych dla Ciebie funkcji i co zrobić, by zechciały zamieszkań w nim pożyteczne owady.

Warto zobaczyćKokoryczka wielokwiatowa to roślina idealna do zacienionego ogrodu 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Elementem, który scala wszystkie strefy w ogrodzie jest naturalnie trawnik. By ładnie się prezentował, wymaga od nas sporej uwagi. Jego wygląd zależy m.in. od właściwego koszenia, podlewania i nawożenia. Warto też zadbać o ładne obrzeża.

Polecamy poradnikJak zaprojektować ogród – krok po kroku 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy