Grill do ogrodu - wybierz najlepszy! (ZDJĘCIA)

Majówka za pasem, a wraz z nią otwarcie sezonu na grillowanie. Wielu z nas zastanawia się, jak dobrze się do niego przygotować i w jaki sprzęt zainwestować.
 • Grill do ogrodu - wybierz najlepszy! (ZDJĘCIA)

  Mariusz Kapała
 • Grill do ogrodu - wybierz najlepszy! (ZDJĘCIA)

  Agito
 • Grill do ogrodu - wybierz najlepszy! (ZDJĘCIA)

  Agito
 • Grill do ogrodu - wybierz najlepszy! (ZDJĘCIA)

  Agito
 • Grill do ogrodu - wybierz najlepszy! (ZDJĘCIA)

  Agito
 • Grill do ogrodu - wybierz najlepszy! (ZDJĘCIA)

  Agito

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grilli - elektryczne, gazowe, węglowe, czy też wahadłowe. Najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, najdroższe to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie warto ulegać pokusom promocji, ale wybrać sprzęt dostosowany do naszych potrzeb.

Zobacz również: Jaki grill warto kupić

Grillowanie w gronie przyjaciół

Jeśli lubisz grillować w gronie przyjaciół, zastanów się nad zakupem grilla o dużej średnicy. Warto pomyśleć o nabyciu grilla gazowego, który pomieściłby jednorazowo wiele porcji przygotowywanych przekąsek. Grille gazowe dzielą się na dwa typy - zasilane gazem ziemnym lub gazem propan butanem z butli. Dużą zaletą grilli gazowych jest prostota obsługi, łatwość rozpalenia i kontroli temperatury. Warto jednak przy decydowaniu się na tego, wybrać taki, który posiada regulowaną siłę płomienia. Użytkowanie tego rodzaju grilla jest czystsze niż w przypadku węglowego. 

Grill w kameralnym gronie

Największą popularnością wśród klientów i fanów grillowania cieszą się grille węglowe. Na naszym rynku znajdziemy ich ogromny wybór, w różnych cenach, wymiarach, a nawet kolorach i kształtach. Niepodważalną zaletą tego typu urządzeń jest całkowita niezależność od sieciowych źródeł energii. Nie trzeba mieć sieci elektrycznej czy butli z gazem - wystarczy jedynie worek z węglem i podpałka. Grille węglowe to idealne rozwiązanie dla osób, które grillują sporadycznie i w kameralnym gronie, a przy okazji cenią sobie oszczędność energii. Są bardzo lekkie i mają niewielkie wymiary, można je zabrać nad jezioro, czy na wycieczkę. Zaletą jest także ich cena, znajdziemy podstawowe modele za kilkadziesiąt złotych. Jeśli jednak bardziej niż na cenie i wygodzie użytkowania, zależy ci na jakości, do wyboru jest także wiele zaawansowanych modeli. Są bardziej profesjonalne i droższe, ale za to są wyposażone w żeliwne kraty skrzydłowe z funkcją pieczenia na trzech wysokościach z możliwością korekt. Ich ceny zaczynają się od 1 tys. zł.

Grill w bloku - to możliwe!

 Mieszkanie w bloku nie musi być przeszkodą w grillowaniu. Wszystkim osobom, które chcą i lubią grillować, ale nie mają ogrodu, z pomocą przyjdą grille elektryczne. Dzięki nim upieczemy na nich mięso i warzywa bez ognia i dymu, a nasi sąsiedzi z całą pewnością nie będą skarżyć się na dym, a nas, dodatkowo, ominie mandat. Kolejnymi plusami są z pewnością łatwość kontroli temperatury grillowania oraz to, że grillowanie przy ich użyciu jest zdrowsze od wszystkich pozostałych. Unikamy niebezpiecznych związków, które mogłyby osadzić się na jedzeniu w wyniku reakcji tłuszczu z rozżarzonym węglem.

 

To też cię zainteresuje: Mandat za grillowanie, jak go uniknąć?

Ciekawe - grillowe rozwiązania

Interesującym rozwiązaniem dla zapalonych majówkowiczów są też grille wahadłowe. Dzięki regulacji wielkości rusztu w łatwy sposób możesz kontrolować temperaturę grillowania całej potrawy i przygotować ją w zależności od swoich smakowych preferencji. Taki grill idealnie nada się na wypady za miastem - wystarczy zawiesić ruszt nad ogniskiem i wbić sztycę w ziemię.  

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Agito.pl
0komentarzy