Domowy ogród czyli z naturą na pierwszym planie (ZDJĘCIA)

Zadaniem ogrodów jest dawanie człowiekowi poczucia obcowania z naturą. Z tego powodu, te najpiękniejsze charakteryzują się pozornie naturalną formą oraz bogactwem roślinności, która w rzeczywistości została... starannie zaplanowana.
 • Z naturą na pierwszym planie

  Buszrem
 • Z naturą na pierwszym planie

  Buszrem
 • Z naturą na pierwszym planie

  Buszrem
 • Z naturą na pierwszym planie

  Buszrem

Ogród to natura w formie udomowionej, funkcjonująca na warunkach określonych przez człowieka. Jest to wspaniały kompromis między tym co oferuje przyroda, a tym czego od niej oczekują i potrzebują ludzie.

Zobacz też: Jak zaaranżować ogród, aby tętnił życiem i gośćmi? (WIDEO, ZDJĘCIA)

Wszelkie elementy małej architektury ogrodowej, takie jak brukowane ścieżki, murki schodki są niezbędne, aby nadać ogrodom charakter użytkowy. Dzięki nim nieokiełznana żywotność roślinności zostaje podporządkowania potrzebom człowieka.

Zieleń ogrodowa rośnie pod stałą opieką i dobrze zna swoje miejsce. Ścieżki, patia, wybrukowane fragmenty ogrodu to miejsca zarezerwowane dla człowieka, a ich granice wyznaczają krawężniki, murki i smukłe palisady.

To też cię zainteresuje: Trampolina ogrodowa. Jak ją wybrać?

Przyroda z ciekawością wygląda zza wyznaczonych jej obszarów - zasłania ażurowe płyty i wychyla się z dostojnych gazonów próbując choć trochę poszerzyć swoją strefę wpływów. Nic dziwnego, gdyż to właśnie ona, choć udomowiona gra główną rolę w przydomowych aranżacjach. Elementy małej architektury to niezbędny drugi plan oferujący wsparcie oraz dyskretnie podkreślający zalety roślinności.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ŻEBY PRZEJŚĆ DO GALERII


Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Buszrem
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

a może ktoś podpowie jak w tak pięknym ogrodzie pozbyć się dużych brązowych ślimaków, wszystko niszczą, kwiaty, warzywa.
Jarosz, 18.06.2014, 19:30
WYCZYTALAM NA FORUM OGRODNICZYM SLIMAKI UWIELBJAJA PIWO:sprawdzilam we wlasnym ogrodzie i szklarni . wkopujesz pol l.sloiczki w glebe wlewasz piwko i slimaki wedruja do sloiczkow topiac sie w nich Sposob skuteczny..polecam
Maria D, 18.06.2014, 21:27
jaki sposób w takim razie na nornice, na slimaki skuteczne piwko? Trzeba łapać ze słoików bo uciekają z nich.
janina kownacka, 05.07.2014, 12:47