Wyłudzenie kredytu. Co robić, gdy ktoś wziął na ciebie kredyt lub pożyczkę?

Co roku oszuści posługujący się wykradzionymi danymi próbują wyłudzić tysiące kredytów. Jakie metody stosują i co robić, gdy padniemy ich ofiarą?
 • wyłudzenie kredytu wyłudzenie pożyczki

  Kiedy padniemy ofiarą wyłudzenia kredytu lub pożyczki, najważniejsza jest szybkość działania.

  123RF.com

Wyłudzenie kredytu czy wyłudzenie pożyczki to przestępstwo, którego ofiarą pada co roku wielu Polaków. Internetowe fora i media społecznościowe pełne są dramatycznych apeli o pomoc: „ratunku, ktoś wziął kredyt na moje dane", „ktoś zrobił zdjęcie mojego dowodu osobistego", „podpowiedzcie, co zrobić, jak ktoś weźmie kredyt na ciebie". W poniższym artykule we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej wyjaśniamy, co robić, gdy ktoś wziął na nas kredyt oraz jakie metody stosują oszuści.

Wyłudzenie kredytu, wyłudzenie pożyczki – na czym to polega?

Oszustwo kredytowe znane jako wyłudzenie kredytu jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Oszust kradnie czyjeś dane osobowe, a następnie wykorzystuje je, żeby zaciągnąć pożyczkę lub kredyt na nazwisko ofiary. Podczas gdy przestępca cieszy się pieniędzmi, osoba oszukana zostaje z długami do spłacenia. Co gorsza, o kradzieży tożsamości często dowiaduje się o tym dopiero po długim czasie.

Wyłudzenie pożyczki czy kredytu to jedno z częściej popełnianych przestępstw. Jak podaje „infoDOK. Raport o dokumentach", w I kwartale 2020 r. odnotowywano średnio 15 prób wyłudzeń dziennie (łącznie 1373 przypadki). Każdego dnia oszuści próbowali wyłudzić łącznie kwotę około 682 tys. zł.

Warto zauważyć, że z powodu pandemii koronawirusa z Wuhan przestępcy i tak są mniej aktywni niż zwykle. Jak bowiem podaje BIK, w ostatnim kwartale 2019 r. takich przestępstw zauważono i udaremniono 1607, na łączną kwotę ponad 58 mln zł. W najbardziej ekstremalnym przypadku przestępca próbował wziąć na cudze nazwisko kredyt w wysokości aż 1,45 mln zł.

Ktoś wziął na mnie kredyt lub pożyczkę – co robić?

Przestępstwo wyłudzenia kredytu jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ często mija dużo czasu, zanim ofiara w ogóle się o nim dowie. Nieraz dopiero telefon od banku czy firmy windykacyjnej uświadamia oszukanemu, że ktoś wziął kredyt na jego dane. Tymczasem, jak podkreśla Biuro Informacji Kredytowej, w takich przypadkach liczy się przede wszystkim szybkość reakcji.

– Przestępstwa związane z wyłudzeniami mają tę specyfikę, że złodzieje działają szybko i mechanicznie – podkreśla Aleksandra Stankiewicz-Billewicz, ekspert z Biura Informacji Kredytowej. – Gdy uda im się wyłudzić pierwszy kredyt lub pożyczkę, natychmiast zaciągają kolejne zobowiązania. Dlatego im szybciej zareagujemy, tym większa szansa, by przerwać ten niebezpieczny łańcuszek zdarzeń.

Kiedy zorientujemy się, że ktoś wziął kredyt na nasze dane, należy działać następująco:

 1. Jak najszybciej zastrzec dokumenty (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport). Można to zrobić w banku – osobiście lub telefonicznie (druga opcja tylko dla klientów danego banku). Wiele banków pozwala zastrzec dokumenty nawet osobom, które nie są ich klientami. Osoby posiadające konto na stronie BIK mogą też zastrzec dokument, na który potwierdzili swoją tożsamość, przez internet 24/7 na stronie www.bik.pl, dlatego warto być tam wcześniej zarejestrowanym.
 2. Zgłosić sprawę na Policję. Funkcjonariuszy należy poinformować o wszystkich wyłudzonych pożyczkach i kredytach, o których wiemy. Policjanci rozpoczną poszukiwanie sprawcy i wydadzą nam ważny dokument – kopię zawiadomienia, że zgłosiliśmy przestępstwo.
 3. Skontaktować się z Biurem Informacji Kredytowej. Każda osoba oszukana, która dysponuje zawiadomieniem od Policji, otrzyma darmowy dostęp do usług BIK na 12 miesięcy. Pozwoli to sprawdzić, jakie kredyty i pożyczki wzięto na nasze nazwisko oraz włączyć Alerty BIK, które m.in. błyskawicznie powiadomią nas o kolejnych próbach wyłudzeń.
 4. Zgłosić się do urzędu gminy w celu wyrobienia nowych dokumentów.
 5. Skontaktować się z bankiem w celu wyjaśnienia, że kredyt został zaciągnięty przez oszusta.

Alerty BIK mogą włączyć również osoby, które nie padły ofiarą oszustwa, a chcą chronić się przed przestępcami. Do 30 czerwca 2020 r. w ramach specjalnej akcji społecznej każdy może uruchomić je za 0 zł na trzy miesiące. Możliwe jest również wykupienie Alertów BIK na 12 miesięcy za jednorazową opłatą w wysokości 24 zł. Użytkownik alertów otrzymuje SMS-owe lub mailowe powiadomienia za każdym razem, gdy ktoś próbuje np. wziąć na jego dane kredyt lub pożyczkę, podpisać umowę leasingową czy zawrzeć umowę z dostawcą energii albo gazu. Na rynku są dostępne również inne podobne usługi, takie jak np. chronPESEL.pl czy bezpiecznyPESEL.pl.

Przeczytaj: Oszuści mieszkaniowi na rynku sprzedaży. Jakie stosują metody?

Warto podkreślić, że najgorsze, co może zrobić osoba, która padła ofiarą wyłudzenia kredytu czy pożyczki, to schowanie głowy w piasek. Udawanie, że problemu nie ma, nie sprawi, że on zniknie – konieczne jest jak najszybsze działanie. Policja w żadnym wypadku nie aresztuje osoby, na której nazwisko wyłudzono pieniądze, tylko rozpocznie poszukiwanie sprawcy przestępstwa.

Nie ma również powodu, żeby obawiać się kontaktu z Biurem Informacji Kredytowej – BIK nie jest rejestrem dłużników, tylko największą w Polsce bazą wiedzy o kredytach i pożyczkach. BIK współpracuje ze wszystkimi bankami komercyjnymi, bankami spółdzielczymi, SKOK-ami oraz prawie wszystkimi firmami pożyczkowymi w kraju. Korzystając z usług BIK, można zatem uzyskać najpełniejszą informację o naszej sytuacji kredytowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli zastanawiamy się, jak sprawdzić, czy ktoś wziął na nas kredyt lub pożyczkę.

Polacy boją się oszustów, ale nie znają sposobów ochrony

Choć Polacy są świadomi, że mogą paść ofiarą takiego przestępstwa, w większości nie korzystają z dostępnych na rynku usług ochrony danych. Pokazało to wyraźnie badanie przeprowadzone w kwietniu 2020 r. przez firmę Maison & Partners na zlecenie BIK. Ponad połowa ankietowanych uznała, że jest obecnie bardziej narażona na wyłudzenia pożyczek i kredytów, ponieważ z powodu pandemii częściej korzysta z internetu. Jednocześnie jednak:

 • 51 proc. ankietowanych nie zna żadnych usług chroniących dane i nigdy z nich nie korzystało,
 • 28 proc. ankietowanych albo nie korzystało z takich usług, albo wręcz nie interesowało się tym i nie planuje skorzystać z nich w przyszłości.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być błędne, a częste przekonanie, że to przede wszystkim banki i inne instytucje finansowe są odpowiedzialne za ochronę klientów przed wyłudzeniami. Tymczasem dane osobowe są często kradzione w wyniku nieostrożności samych ofiar.

Wyłudzenie kredytu – jakie metody stosują oszuści?

Żeby móc wziąć na kogoś kredyt lub pożyczkę, oszust potrzebuje dowodu osobistego tej osoby. Przestępca może fizycznie ukraść dokument lub wykraść dane osobowe przez internet i stworzyć podróbkę dowodu. Oszuści stosują wiele różnych metod, żeby zdobyć to, czego potrzebują. Najczęstsze z nich to:

 • kradzież dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości (np. wraz z całym portfelem, torebką),
 • znalezienie zgubionego dokumentu tożsamości,
 • wykonanie kopii dokumentu, który ofiara np. oddała do skserowania albo w zastaw,
 • wyciek danych osobowych z bazy danych w wyniku ataku hakerskiego,
 • tzw. phishing – podszywanie się pod inną osobę czy instytucję, której ofiara sama podaje wrażliwe dane, np. przez telefon,
 • wysyłanie fałszywych SMS-ów, e-maili czy wiadomości w mediach społecznościowych, które mają zachęcić ofiarę do podania swoich danych.

Jak widać, w wielu sytuacjach to sama ofiara pomaga przestępcom, nie chroniąc w odpowiedni sposób swoich danych czy dokumentów. Często posługujemy się danymi osobowymi lekkomyślnie – podajemy je przez telefon nieznanym osobom albo wpisujemy w internetowych formularzach, nie upewniwszy się wcześniej, czy to bezpieczne. Klikamy też w niepewne linki kierujące na groźne strony internetowe. Wielu z nas pozwala również kserować czy skanować swój dowód, co umożliwia oszustom jego podrobienie i kradzież tożsamości.

Zobacz: Uwaga na złodziei. Jak ochronić dom lub mieszkanie, wyjeżdżając na dłużej?

Media wielokrotnie opisywały prawdziwe historie oszukanych osób. Przytaczamy je poniżej ku przestrodze, a także w celu pokazania, jak w praktyce działają przestępcy wyłudzający kredyty i pożyczki.

 • Pan Sebastian z Łodzi, o którego sprawie donosiła „Interwencja" Polsatu, padł ofiarą wyłudzenia kredytu. Nie wiadomo, jak przestępcy zdobyli jego dane, ale pan Sebastian sądzi, że musieli je wykraść z formularza w sklepie internetowym. Pan Sebastian podał tam m.in. adres, PESEL, numer dowodu i nazwisko panieńskie matki, żeby wyrobić sobie kartę kredytową. Jakiś czas później przypadkiem dowiedział się, że ktoś użył tych danych, by założyć fałszywe konto w banku. W ciągu zaledwie 24 godzin BIK odnotował 10 prób wyłudzeń kredytu na nazwisko pana Sebastiana, na łączną kwotę aż 80 tys. zł.
 • „Fakt" opisywał z kolei sprawę pani Doroty z Olsztyna, którą oszukał znajomy. Kobieta przez kilka miesięcy pomagała mu prowadzić działalność gospodarczą, nie będąc jednocześnie formalnie zatrudniona w firmie. Znajomy podstępem zdobył dowód osobisty i prawo jazdy pani Doroty, zeskanował je, stworzył fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu pani Doroty w swojej firmie i udał się prosto do banku. Udając pełnomocnika swojej ofiary, wyłudził na nazwisko pani Doroty kredyt w wysokości 50 tys. zł.
 • Jak donosił Fakt24.pl, jakiś czas temu 73-letni mieszkaniec Chwalibogowa (woj. wielkopolskie) padł ofiarą jednej z najczęściej stosowanych przez oszustów metod – metody „na wnuczka", znanej też jako „na listonosza" lub „na policjanta". Polega ona na tym, że przestępcy podszywają się pod kogoś budzącego zaufanie i namawiają osoby starsze do udostępnienia swoich danych lub pieniędzy. Tak też stało się w Chwalibogowie: dwie kobiety weszły do domu schorowanego staruszka, podając się za kogoś innego. Następnie, posługując się wyłudzonymi danymi mężczyzny, jedna z nich kupiła na kredyt sprzęt RTV warty niemal 17 tys. zł.

Co grozi za wyłudzenie kredytu?

Na koniec warto wyjaśnić, jak wygląda kwestia odpowiedzialności karnej za wyłudzenie kredytu czy wyłudzenie pożyczki. Przestępca, który dopuści się takiego czynu, może zostać skazany za złamanie kilku różnych paragrafów Kodeksu Karnego. Są to m.in.:

 • art. 297 §1 k.k. – oszustwo kredytowe,
 • art. 286 §1 k.k. – doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem,
 • art. 190a §2 k.k. – kradzież tożsamości.

Konkretny wyrok zależy od specyfiki przestępstwa. Minimalna kara, jaka grozi oszustowi, to 3 miesiące więzienia. Z kolei maksymalny wyrok, jaki może usłyszeć przestępca, to od 5 do 8 lat więzienia. Przestępstwo wyłudzenia kredytu przedawnia się po 15 lub 30 latach w zależności od tego, jakie dokładnie zarzuty postawiono sprawcy czynu.

Sprawdź: Mieszkanie na działce ROD jest nielegalne. Co za to grozi?

Autor: Przemysław Zańko
45komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (45)

Szanowny Panie / Panie,
Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej, czy też masz
Potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy musisz spłacić swój dług?
lub spłacić rachunki lub założyć fajny biznes? Czy masz niski kredyt
wynik
i trudno ci jest uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach i innych
Instytucje finansowe? oferujemy wymienione poniżej pożyczki Jak na przykład:
a) Pożyczka osobista, rozszerzenie działalności.
b) Rozpoczęcie działalności i edukacja.
c) Konsolidacja zadłużenia. Oferujemy pożyczkę z niskim oprocentowaniem 3% i bez kontroli kredytowej, którą oferujemy
Pożyczka osobista, pożyczka konsolidacyjna, venture capital, biznes
pożyczka, pożyczka edukacyjna, pożyczka mieszkaniowa LUB „pożyczka z dowolnego powodu!” Uwaga: wszyscy zainteresowani Kandydaci powinni skontaktować się z nami pocztą elektroniczną w celu uzyskania dalszych informacji
informacje o naszym programie pożyczkowym. kontaktowy adres e-mail: tffinance01@gmail.com
jaka jest aplikacja: + 393510676189 / + 14093591901
tfunds, 16.11.2020, 02:23
Witam, znowu nadchodzi okres świąteczny. Ci, którzy skorzystali z naszych usług, powinni wyjść i złożyć o nas świadectwo. Osoby potrzebujące pożyczki powinny już teraz skontaktować się z moją firmą. Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z gospodarką? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: +4915758108767 * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy?
* Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów?
* Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny?
* Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. * Możesz pożyczyć do 15 000 000 euro.
* Możesz wybrać okres spłaty od 1 do 30 lat.
* Możesz wybrać plan spłat tygodniowych, miesięcznych i rocznych.
* Elastyczne warunki pożyczki.
* Możesz aplikować z nami w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź z nami ponownie za pośrednictwem tego adresu e-mail: | spotlightglobalservices@gmail.com | Lub WhatsApp: +4915758108767 Masz 100% gwarancję, że otrzymasz pożyczkę na koniec tej transakcji pożyczki. Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial || Jesteśmy pasjonatami, aby liczyć się z włączeniem finansowym. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości. Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni Gorące pozdrowienia
Claudia Klein
Claudia Klein, 29.11.2020, 05:59
Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.
Susan Benson, 17.11.2020, 07:24
Dobry dzień Potrzebujesz pożyczki na wszystkie cele? Masz problem finansowy? Bridge Finance jest gwarantowany poprzez świadczenie klientom usług finansowych po korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są proste i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać pożyczkę, której potrzebujesz. Dowolną pożyczkę z oprocentowaniem 2% możemy dopasować do Twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się teraz z (adrianbay0008@gmail.com)
Adrian Bayford, 17.11.2020, 16:10
Witam wszystkich, jestem Thomas Brian, mieszkaniec / obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki. Mam 52 lata, jestem przedsiębiorcą / biznesmenem. Kiedyś miałem trudności z finansowaniem swojego projektu / biznesu, gdyby nie mój dobry przyjaciel, który przedstawił mnie Pani Celinie Medalion, aby uzyskać pożyczkę w wysokości 550 000 USD od swojej firmy. Kiedy skontaktowałem się z nimi, zajęło tylko 48 godzin, zanim moja pożyczka została zatwierdzona i przelana na moje konto. Nawet ze złą historią kredytową nadal oferują ci swoje usługi. Oferują również wszelkiego rodzaju pożyczki, takie jak pożyczki biznesowe, pożyczki mieszkaniowe, pożyczki osobiste, pożyczki samochodowe. Nie wiem, jak im dziękować za to, co dla mnie zrobili, ale Bóg wynagrodzi ich w chwale według swego bogactwa. Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy finansowej, skontaktuj się z nimi już dziś za pośrednictwem strony internetowej: https://medallonfinance.wixsite.com/finance Email (medallonfinancia@gmail.com) medallonfinancia@hotmail.com lub przez WhatsApp +15596536478 LUB +79841104089 lub telefonicznie pod numerem +12536550068. po więcej informacji.
Thomas Brian, 19.11.2020, 02:31
Witajcie!
Jestem Doradcą Online serwisu chronPESEL.pl wchodzącego w skład Kaczmarski Group.
Chętnie odpowiem na wszelkie Wasze pytania dotyczące tej usługi i zabezpieczenia Waszych danych osobowych.
Pytania możecie zostawiać w komentarzach pod wpisem lub w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam
Marek
Doradca Online Kaczmarski Group
Doradca Online CHRONpesel, 19.11.2020, 16:51
Nawet nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, to musi być straszne
Yumi, 25.11.2020, 16:20
Twoje dane osobowe są już w aptekach, hotelach czy wypożyczalniach. W 2017 doszło do 47 000 wyłudzeń kredytów na skradzione dane. Powstrzymano zaledwie 6 000 prób wyłudzeń.
Pozdrawiam
Marek
Doradca Online Kaczmarski Group
Doradca Online CHRONpesel, 25.11.2020, 18:35
Takie liczby robią wrażenie, doradco na czym polega taka ochrona danych ? Mogę prosić więcej szczegółów ?
Yumi, 26.11.2020, 17:57
Otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś posłuży się Twoimi danymi i sprawdzi Cię w KRD. Może to stanowić próbę wyłudzenia na Ciebie np. kredytu, pożyczki lub zakupu ratalnego.
Pozdrawiam
Marek
Doradca Online Kaczmarski Group
Doradca Online CHRONpesel, 26.11.2020, 19:53
@doradco a co robić w takim przypadku ? dostanę informację na temat posłużenia się moimi danym i co dalej ?
Yumi, 28.11.2020, 20:31
i tu pewnie ich rola się kończy...
kowalska, 29.11.2020, 08:56
Witaj Kowalska,
powiemy Ci, co masz robić w razie wyłudzenia, ale też przekażemy wzory dokumentów, które będziesz mógł wykorzystać do dochodzenia swojej racji. A jeśli sprawa okaże się bardziej skomplikowana, nasz ekspert pomoże Ci ją rozwiązać.
Pozdrawiam
Marek
Doradca Online Kaczmarski Group
Doradca Online CHRONpesel, 29.11.2020, 15:40
Serio ekspert by mi pomógł? Ile by mnie to dodatkowo kosztowało?
Kowalska, 03.12.2020, 10:15
Bardzo fajnie, że nie zostajemy z tym sami i ktoś nam po prostu pomoże. Przecież dla każdego to nowa sytuacja i pewnie panika robi swoje. To prawda, że zwracacie koszty za usługi prawne ?
Yumi, 03.12.2020, 17:38
A czy zwrot nie jest zależy w jakimś stopniu od wybranego pakietu ochrony?
Igancy, 03.12.2020, 19:47
a jakie są dostępne pakiety ? czym one się różnią w ogóle ?
Wiola, 03.12.2020, 21:18
Witaj Wiola,
W swojej ofercie posiadamy dwa pakiety, gold który jest najczęściej wybierany w celu sprawdzenia siebie, a pakiet platinum najlepiej zabezpiecza przed skutkami wyłudzeń.
Pozdrawiam
Marek
Doradca Online Kaczmarski Group
Doradca Online CHRONpesel, 05.12.2020, 19:33
Witaj Ignacy,
Ochrona prawna to usługa, w ramach której otrzymasz zwrot kosztów pomocy prawnej (np. kosztów wynagrodzenia prawnika) udzielonej Ci w związku z wyłudzeniem i wyjaśnianiem Twojej sprawy.
Pozdrawiam
Marek
Doradca Online Kaczmarski Group
Doradca Online CHRONpesel, 05.12.2020, 19:34
Dziękuję za odpowiedź, ale nie była ona związana z moim pytaniem. Chciałem się dowiedzieć czy zwrot nie jest zależy w jakimś stopniu od wybranego pakietu ochrony?
Igancy, 06.12.2020, 14:17
Witaj Yumi,
W przypadku próby wyłudzenia dostaniesz od nas instrukcję postępowania oraz wzory dokumentów, które będziesz mógł wykorzystać do dochodzenia swojej racji.
Pozdrawiam
Marek
Doradca Online Kaczmarski Group
Doradca Online CHRONpesel, 05.12.2020, 19:29
Czy mogę skorzystać z takiej usługi opłacając abonament jak np. za netflixa?
Igancy, 03.12.2020, 19:50
Ciekawe jakie to są koszta np w skali miesiąca/kwartału. W sumie spoko opcja żeby się zabezpieczyć w razie co.
Wiola, 03.12.2020, 21:20
Na pewno dokładne ceny są podane na stronie
Kowalska, 04.12.2020, 13:30
Witaj Wiola,
Dokładne ceny pakietów znajdziesz na naszej stronie internetowej chronpesel.pl. Czy wybrałaś już jakiś pakiet dla siebie ?
Doradca Online CHRONpesel, 05.12.2020, 19:35
Z tego co widzę na stronie chronpesel.pl to w ramach abonamentów nie mam jedynie ochrony pesel ale też dopisywanie do listy dłużników, itp. o co z tym chodzi?
Igancy, 06.12.2020, 14:19
Witam, znowu nadchodzi okres świąteczny. Ci, którzy skorzystali z naszych usług, powinni wyjść i złożyć o nas świadectwo. Osoby potrzebujące pożyczki powinny już teraz skontaktować się z moją firmą. Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z gospodarką? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: +4915758108767 * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy?
* Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów?
* Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny?
* Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. * Możesz pożyczyć do 15 000 000 euro.
* Możesz wybrać okres spłaty od 1 do 30 lat.
* Możesz wybrać plan spłat tygodniowych, miesięcznych i rocznych.
* Elastyczne warunki pożyczki.
* Możesz aplikować z nami w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź z nami ponownie za pośrednictwem tego adresu e-mail: | spotlightglobalservices@gmail.com | Lub WhatsApp: +4915758108767 Masz 100% gwarancję, że otrzymasz pożyczkę na koniec tej transakcji pożyczki. Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial || Jesteśmy pasjonatami, aby liczyć się z włączeniem finansowym. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości. Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni Gorące pozdrowienia
Claudia Klein
Claudia Klein, 29.11.2020, 05:56
Złóż wniosek o pożyczkę w NOVA GLOBAL FINANCE z oprocentowaniem 3% Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka od NOVA GLOBAL FINANCE jest opłacalnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Nova Global Finances jest elastyczna: możesz pożyczyć od tysiąca (1000) do 20 milionów euro, z odpowiednim okresem spłaty od 1 roku do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%. Co dostałeś:
 Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu
 Konkurencyjne stopy procentowe
 Elastyczne warunki spłaty
 Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają wysokość kredytu)
 Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy
 Możesz ubiegać się o pożyczkę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie Jak aplikować:
Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby fizyczne zainteresowane złożeniem wniosku o pożyczkę w Nova Global Finances i potrzebują więcej informacji na temat JAK ZŁOŻYĆ APLIKACJĘ, WYŚLIJ E-MAIL z prośbą o pożyczkę na adres (novaglobalfinances@gmail.com) LUB skontaktuj się z Camillą Karlsen pod numerem WhatsApp: +31642117819, aby uzyskać więcej informacji i odprawy ustne. OWU mają zastosowanie. Camilla Karlsen
Starszy menedżer ds. Kredytów
Camilla Karlsen, 06.12.2020, 21:11
Dobry dzień Potrzebujesz pożyczki na wszystkie cele? Masz problem finansowy? Gwarancja Bridge Finance polega na świadczeniu klientom usług finansowych po korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są proste i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać pożyczkę, której potrzebujesz. Dowolną pożyczkę z oprocentowaniem 2% możemy dopasować do Twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się teraz z (adrianbay0008@gmail.com)
Adrian Bayford, 08.12.2020, 02:37
Cześć wszystkim. Widziałem komentarze osób, które już dostały pożyczkę od CHRISTY WALTON, a potem zdecydowałem się złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na swoim osobistym koncie bankowym łączną kwotę 30 000 Euro, o którą prosiłem. To naprawdę świetna wiadomość i radzę każdemu, kto potrzebuje prawdziwej pożyczki, aby złożył wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej (christywalton355@gmail.com). Cieszę się, że otrzymałem pożyczkę, o którą prosiłem
WIlliam, 08.12.2020, 13:19
Witaj Potrzebujesz pilnej pożyczki na pokrycie swoich potrzeb finansowych? Oferujemy pożyczki od 1.000 do 20.000.000,00 euro, jesteśmy niezawodni, sprawni, szybcy i dynamiczni, bez kontroli zdolności kredytowej oraz oferujemy 100% gwarancję kredytów zagranicznych w okresie przelewu. Udzieliliśmy również pożyczek we wszystkich walutach z oprocentowaniem 3% dla wszystkich pożyczek. Napisz do nas na: ecofinance2020@gmail.com Whatsapp: +2347063721690 Wzgląd
Panie oscar
ecofinance2020@gmail.com
ecofinance2020@gmail.com
mr scott, 10.12.2020, 21:25
Witam i witam w Spotlight Global Loan Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenie, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować transakcje zawsze i wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | lub za pośrednictwem strony internetowej: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial || Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!
Claudia Klein, 18.12.2020, 07:57
Szukasz kredytu biznesowego, firmowego lub osobistego? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek z oprocentowaniem 3% w skali roku. Wyślij nam swoje dane na adres e-mail (midland.credit2@gmail.com), aby uzyskać więcej informacji.
Kumah James, 23.12.2020, 03:08
Szukasz pożyczki na działalność gospodarczą, firmową lub osobistą? Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki z oprocentowaniem 3% w skali roku. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas swoje dane na adres (midland.credit2@gmail.com).
Kumah, 27.12.2020, 12:37
Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczna stopa procentowa - Dobra stopa procentowa.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
* Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
WhatsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.
Susan Benson, 28.12.2020, 20:12
Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.
Susan Benson, 28.12.2020, 20:13
Szczęśliwego Nowego Roku, witamy w 2021 roku. Aby rozpocząć rok, możesz ubiegać się o pożyczkę z oprocentowaniem zaledwie 2% w NOVA GLOBAL FINANCE. Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka od NOVA GLOBAL FINANCE jest opłacalnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Nova Global Finances jest elastyczna: możesz pożyczyć do 10 milionów euro, z odpowiednim okresem spłaty od 1 do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności przy oprocentowaniu 2%. Co dostałeś:
 Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu
 Konkurencyjne stopy procentowe
 Elastyczne warunki spłaty
 Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają wysokość kredytu)
 Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy
 Możesz ubiegać się o pożyczkę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie Jak aplikować:
Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby fizyczne zainteresowane złożeniem wniosku o pożyczkę w Nova Global Finances i potrzebują więcej informacji na temat JAK ZŁOŻYĆ APLIKACJĘ, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (novaglobalfinances@gmail.com) LUB skontaktować się z Panem Elliotem pod numerem WhatsApp: +31642117819, aby uzyskać więcej informacji i uzyskać informacje ustne. OWU mają zastosowanie.
Sir Elliot, 02.01.2021, 17:42
Oferujemy przedsiębiorcom łatwo dostępne pożyczki o niskim oprocentowaniu, posiadamy międzynarodowe standardy gwarantujące naszym klientom jakość i szybką obsługę, naszą główną usługą jest udzielanie międzynarodowych pożyczek firmom i organizacjom potrzebującym finansowania na ważne projekty rozwojowe w zakresie wypoczynku, turystyki , branży rozrywkowej i budowlanej, oferujemy również pożyczki osobiste, pożyczki na spłatę zadłużenia, pożyczki studenckie itp. Poniżej znajduje się przegląd naszych pożyczek. Dodatkowo obsługujemy Bitcoin i inne platformy inwestycyjne kryptowalut, mamy platformę, na której nasi klienci inwestują i dokonują 70% swojej inwestycji jako zysk w ciągu 7 dni, poniżej znajduje się przegląd naszych szacowanych zwrotów z inwestycji. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej platformy pożyczkowej i inwestycyjnej, skontaktuj się z nami przez e-mail: info.leefinance@gmail.com lub wyślij nam wiadomość na WhatsApp: +393510079758 Przewiduj swoje zainteresowanie. Z poważaniem
Lee Finance Inc
Lee Finance Inc, 02.01.2021, 21:54
Uwaga. Mam już zaprogramowaną i pustą kartę bankomatową, aby włamać się do dowolnego bankomatu i codziennie wypłacać pieniądze. Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ otrzymałem swoją w zeszłym tygodniu po złożeniu wniosku u pana Jamesa. Wiele osób nie ma pojęcia o działającej pustej karcie bankomatowej. Każdy może ubiegać się o pustą kartę bankomatową, świetny sposób na uzyskanie wolności finansowej. To dłuższa wiadomość niż James HACKERS, e-mail: (jamesserivce@gmail.com) to jedna z niewielu grup hakerskich, które mogą zapewnić Ci pustą kartę bankomatową w dowolnym miejscu na świecie. Zaprogramowana pusta karta bankomatowa może przynieść do 5000 USD dziennie w dowolnym bankomacie i nikt nie zostanie złapany podczas korzystania z karty. Ci, którzy potrzebują pustej karty bankomatowej, nie powinni szukać dalej, ale skontaktuj się teraz i zdobądź pustą kartę bankomatową, która działa teraz i odmieni twoje życie, e-mail :( jamesserivce@gmail.com) lub Whatsapp: (+ 46-734-984- 497) skontaktuj się teraz, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak sprawić, by Twój pożegnał się z pożyczkami bankowymi i prywatnymi pożyczkodawcami i żył lepszym życiem, dobrze? Proszę, to jest prawdziwy świat bogactwa. Weź to i nigdy nie pozwól mu się wymknąć. Najlepsze życzenia Panie James
Mr James, 04.01.2021, 17:54
Dzień dobry, drodzy czytelnicy, jestem Kim Ray pracujący w Arabii Saudyjskiej, chcę skorzystać z tego medium, aby podzielić się krótkim zeznaniem na temat tego, w jaki sposób uzyskałem pożyczkę online po uruchomieniu z wysokim odsetkiem zainteresowanych, a także zostałem oszukany przez 1 firmę o nazwie Ruby Hernendez Firma pożyczkowa, obiecałem, że nigdy nie złożę wniosku o pożyczkę online, aż do pewnego wiernego dnia, kiedy inna pielęgniarka pracująca w tym samym szpitalu z moją żoną powiedziała jej, jak jej mąż otrzymał pożyczkę, która pomogła mu w zainwestowaniu w firmę produkującą oleje roślinne, a stopa procentowa była niska , po dyskusji moja żona poprosiła o dane pożyczkodawcy, a ona dała jej e-mail od Boga wysłanego pożyczkodawcy, moja żona przesłała mi szczegóły i skontaktowaliśmy się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej; globalprovissioncompany@gmail.com LUB Whatsapp: +380660376104
Ewa Jensen , 14.01.2021, 08:10
Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczna stopa procentowa - Dobra stopa procentowa.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
* Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
WhatsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.
Susan Benson, 15.01.2021, 01:12
Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, nie martw się więcej i skontaktuj się z najbardziej zaufanymi i wiarygodnymi pożyczkodawcami na powierzchni ziemi. Jestem żywym świadectwem ich największej hojności w potrzebie. Złożyłem wniosek i otrzymałem pożyczkę z jakimkolwiek stresem. Nie martw się więcej i skontaktuj się z tym JAK NAJSZYBCIEJ za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem GOODCREDITSFOUNDATION@GMAIL.COM lub odwiedź ich stronę internetową https://goodcreditfoundation.wixsite.com/home, a chętnie Ci pomogą.
GCF, 20.01.2021, 12:53
Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, nie martw się więcej i skontaktuj się z najbardziej zaufanymi i wiarygodnymi pożyczkodawcami na powierzchni ziemi. Jestem żywym świadectwem ich największej hojności w potrzebie. Złożyłem wniosek i otrzymałem pożyczkę z jakimkolwiek stresem. Nie martw się więcej i skontaktuj się z tym JAK NAJSZYBCIEJ za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem GOODCREDITSFOUNDATION@GMAIL.COM lub odwiedź ich stronę internetową https://goodcreditfoundation.wixsite.com/home, a chętnie Ci pomogą.
GCF, 20.01.2021, 12:54
Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczna stopa procentowa - Dobra stopa procentowa.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
* Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
WhatsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.
Susan Benson, 25.01.2021, 15:18
Dobry dzień Potrzebujesz pożyczki na wszystkie cele? Masz problem finansowy? Bridge Finance jest gwarantowany poprzez świadczenie klientom usług finansowych po korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są proste i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać pożyczkę, której potrzebujesz. Możemy dopasować każdy budżet z oprocentowaniem 2% Twojego budżetu. Zainteresowanych prosimy o kontakt (adrianbay0008@gmail.com)
Adrian Bayford, 26.01.2021, 10:45