Kredyt hipoteczny – jak pandemia zmieniła rynek? Zobacz wywiad z ekspertem

Jeszcze niedawno Polacy chętnie zaciągali kredyty na mieszkanie, zaś banki bez problemu ich udzielały. A jak to wygląda w czasach pandemii?
  • Kredyt hipoteczny

    Ważne kwestie związane z kredytami hipotecznymi wyjaśnia ekspert ze Związku Banków Polskich.

    pixabay.com

Chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny, trzeba dziś nastawić się na większe trudności niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko zmieniła pandemia koronawirusa z Wuhan, która zachwiała światową gospodarką i skłoniła banki do zmiany polityki kredytowej.

Zapraszamy na: Wirtualne Targi Dom Mieszkanie Ogród 2020 

Obecnie wiele banków oczekuje wyższego wkładu własnego od osób starających się o pieniądze, a także mniej chętnie udziela kredytów. Również zatrudnienie w określonych branżach może skutkować trudnościami przy staraniu się o kredyt. Dobrze pokazują to liczby: w maju 2020 r. udzielono w Polsce o 28,9 proc. mniej kredytów mieszkaniowych niż rok temu. 

Kredyt hipoteczny a pandemia oczami eksperta

O to, jak pandemia zmieniła sytuację kredytobiorców w Polsce, zapytaliśmy eksperta: Przemysława Barbicha ze Związku Banków Polskich. W rozmowie poruszono zarówno tematykę zmian na rynku kredytowym w związku z koronawirusem, jak i wyjaśnienia związane z zaostrzoną polityką banków. Ekspert wyjaśnił też, dlaczego pewne grupy zawodowe czy formy zatrudnienia mogą mieć obecnie problem z otrzymaniem kredytu.

Zobacz: Rynek mieszkaniowy odżywa po pandemii. Rośnie sprzedaż mieszkań

Autor: Przemysław Zańko
0komentarzy